Sektörler
Turizm

Turizm

Limak, turizm sektörüne 1995 yılında Limak Arcadia ile giriş yapmıştır. Faaliyette bulunulan her sektörde öncü ve lider olma ilkesinden hareketle yatırımlara devam edilerek, 1998 yılında Antalya Kemer’de Limak Limra ve 2002 yılında Antalya Belek’te Limak Atlantis hizmete açılmıştır.

2000 yılında Limak International Hotels & Resort markası yaratılarak, “Warm Hospitality & Excellent Service - Sıcak Misafirperverlik ve Mükemmel Hizmet” sloganı marka vaadi olarak tescil ettirilmiştir. 2006 yılında Limak Ambassadore ile şehir otelciliğine adım atılmış, aynı yıl Antalya Lara’da, Limak Lara ülke turizmine kazandırılmıştır. 2010 yılında Türkiye’nin ilk termal butik oteli Limak Yalova Termal hizmete açılmıştır. Turizm Grubu’nun en yeni halkası Limak Eurasia Hotel, 2011 yılında İstanbul Kavacık’ta hizmete girmiştir.

Bugün itibarıyla grup, 5.000 yatak kapasitesine sahiptir. Tesislerde yıl boyu hizmet verilmekte ve yüzde 80’i aşan doluluk oranları istikrarlı bir şekilde sürdürülmektedir. Limak Turizm Grubu, yerli konuklarının yanı sıra her yıl dünyanın 40’a yakın ülkesinden gelen misafirleri ağırlamaktadır.

Limak Turizm Grubu, yatırımlarına Kıbrıs’ın Bafra bölgesinde inşaatı süren Limak Babylon ile devam etmektedir. Deniz, kum, güneş turizminin yanına kongre, golf, sağlık ve spor turizmi gibi alternatif turizm çeşitleri de eklenirken, şehir otelciliğinden resorta, sağlıktan havalimanı otelciliğine kadar geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir.

Uluslararası zincir olmak hedefiyle ilerleyen Limak Turizm Grubu, çeşitli coğrafyalarda otel yatırımları için çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer otel zincirlerinden farklı olarak otellerinin “a’dan z’ye” kurulması, inşaatı ve işletmesini tamamen bünyesinde gerçekleştiren grup, inşaattan gelen tecrübesi ile yatırım ve maliyet alanlarında yüksek tasarruf sağlamaktadır.

Tedarik zincirinde oluşturulan sistem, ölçek ekonomisinden etkin bir şekilde yararlanma olanağı yaratmaktadır. Grup, yeni otellerinin kadrolarını da kendisi eğiterek, hizmet kalitesinde standardı sağlamakta ve insan kaynağını sürekli geliştirmektedir.

Turizmin gelişmesinde önemli etkenlerden biri de çeşitlilik olduğundan, spor turizminin sunduğu fırsatlardan yararlanma konusunda, sektöre yönelik hizmetler sürekli geliştirilmektedir.

Her sene aldığı ödüllerle başarılarını taçlandıran Limak Turizm Grubu, sürdürülebilir büyüme prensibiyle uluslararası bir otel zinciri olma hedefine daha da yaklaşacağı adımlar atmaya devam etmektedir.

www.limakhotels.com