Ana Sayfa | Sektörler | İnşaat

İnşaat

1976 yılında kurulan Limak İnşaat, havalimanı, liman, otoyol, baraj, hidroelektrik santral, arıtma tesisi, endüstriyel tesis, boru hattı ve otel inşaatlarında uzmanlaşarak, bugün en saygın ve en önde gelen global inşaat şirketleri arasında yer almaktadır.

Limak İnşaat, 1976’dan beri toplam değeri 6 milyar USD’nin üzerinde bir çok önemli proje tamamlamıştır. Limak İnşaat, Türkiye ve yurt dışında Kamu Özel İşbirliği projelerinde uzmanlaşmıştır. Teknik yetenek ve deneyimini, kalite, yüksek teknoloji, yaratıcılık ve zamanında proje bitirmesiyle birleştiren Limak İnşaat, bir çok farklı ülkede ve bölgede, büyük EPC projelerini başarıyla tamamlamıştır.

Limak İnşaat, 3 yıldan kısa bir sürede, Türkiye’de  özel sektörün yaptığı 3. en büyük hidroelektrik santralı olan Alkumru Barajı ve HES’ini inşa etmiştir. Alkumru HES, 280 MW kurulu gücü ile yılda 1 milyar kWh’a yakın elektrik üretmektedir. Limak İnşaat, 18 ay gibi rekor bir sürede, toplam alanı 500.000 metrekare olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın inşaatını tamamlamıştır. Limak İnşaat’ın şu anda başta Suudi Arabistan, Pakistan, Mısır, Kosovo, Makedonya, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’de olmak üzere devam eden liman (İskenderun Limanı Projesi), havalimanı (Dünya Bankası tarafından finanse edilen Kahire Uluslararası Havalimanı TB2 Projesi ve Kosovo’da Pristina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı), hızlı tren, içme suyu arıtma tesisi, otoyol, baraj ve boru hattı projeleri vardır.

Limak İnşaat, inşaat sektöründeki başarılarıyla, Engineering News Record (ENR)’un ilk 225 uluslararası inşaat şirketleri sıralamasına girmektedir. Limak İnşaat, ulusal ve uluslararası bir çok prestijli organizasyon ve kuruma üyedir, örneğin Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Uluslararası Müteahhitler Birliği (UMB), Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) ve Ankara Sanayi Odası.

Limak İnşaat, sürdürülebilir bir gelecek için, en yüksek seviyede güvenlik, kalite ve çevre standartları altında yüksek performansını sürdürmektedir.

Bu başlığı paylaş