Sektörler
Çimento
Hazır Beton Tesisleri

Hazır Beton Tesisleri

Limak Beton, kendi bünyesinde işletmekte olduğu Yenibosna, Ataköy, Güvercinlik, Balgat ve İncek Tesislerine ilave olarak 2016 yılında Esenyurt Tesisini de dahil etmiştir. Bununla birlikte ayrıca muhtelif lokasyonlarda işletilmekte olan toplam 23 tesisten oluşan bir santral ağına sahiptir.

Mevcut santrallerin yanı sıra, zor ve uzmanlık gerektiren inşaat projelerine kuracağı tesisler ve franchising modeli ile Limak logosu altında hazır beton üretimi gerçekleştirecek diğer santraller ile sektörde büyüyerek ülke genelinde yaygınlaşmak, şirketin önemli hedefleri arasında yer almaktadır.

Limak Çimento Grubu’nun teknik ve pazarlama kanalı olarak gittikçe artan oranlarda katma değer sağlayan, geçmişte olduğu gibi gelecekte de hazır beton sektörünün öncü ve önemli oyuncularından biri olması için pek çok önemli adımlar atmaktadır.

2013 yılından itibaren sektörde ilk defa uygulanmaya başlanan franchising sistemine, bünyesindeki bazı santralleri de dahil eden Limak Beton’un satış hacmi 2016 sonu itibarıyla 2,5 milyon metreküp seviyelerinde gerçekleşmiştir. Bunun 1,5 milyon metreküpü franchising, 1 milyon metreküpü ise kendi bünyesinde üretilip satılmıştır.

Hazır beton AR&GE çalışmaları, Türkiye Akreditasyon kurumu tarafından (TÜRKAK) TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiş İstanbul ve Ankara bölgesindeki iki laboratuvar ve Gaziantep laboratuvarı olmak üzere, toplam üç laboratuvarda sürdürülmektedir.

Özellikle ürün geliştirmede Limak çimento fabrikaları ile işbirliği içerisinde yapılan çalışmalar neticesinde, hazır beton üreticisi müşterilerine yönelik yeni ürün olan ve çok kısa sürede pazarda önemli bir yer edinen CEM PLUS+’ın farklı bölgelerde de pazarlanması hedeflenmektedir.

Ayrıca, grubun çimento fabrikalarının müşteri odaklı politikalarına uygun olarak dökme çimento müşterilerine verilen teknik destek, 2016 yılında da artarak devam etmiştir. Süreç, kalite ve mevzuata uyum odaklı bu destek, dökme çimento müşterileri ile Limak Çimento Grubu arasındaki bağları güçlendirmiştir.