İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sektörler
Çimento
Hazır Beton Tesisleri

Hazır Beton Tesisleri

Limak Beton, kendi bünyesinde işletmekte olduğu Yenibosna, Ataköy, Güvercinlik, Ahlatlıbel, Gölbaşı, Akyurt, Temelli, Yahşihan ve Kılıçlar Tesisleri ile birlikte muhtelif lokasyonlarda franchising modeli ile işletilmekte olan 18 tesis dahil ülke genelinde toplam 27 tesisten oluşan bir santral ağına sahiptir. Mevcut santrallerin yanı sıra, zor ve uzmanlık gerektiren inşaat projelerine kuracağı tesisler ve franchising modeli ile Limak logosu altında faaliyet gösterecek diğer santraller ile sektörde büyümek şirketin önemli hedefleri arasında yer almaktadır.

2013 yılından itibaren sektörde ilk defa uygulanmaya başlanan franchising sistemine, bünyesindeki bazı santralleri de dahil eden Limak Beton’un satış hacmi 2019 yıl sonu itibariyla 1,9 milyon metreküp seviyelerinde gerçekleşti.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından hazırlanan Hazır Beton Endeksine göre inşaat sektörünü canlandırmaya yönelik olarak kamu bankaları aracılığıyla konut kredisi faizinin yüzde 1’in altına çekilmesi, hazır beton faaliyetlerini kısmen canlandırmış olsa da; özellikle 2018 ve 2019 yıllarında inşaat ve bağlantılı sektörlerdeki durgunluk nedeniyle hazır beton sektörü yurtiçinde ortalamada yüzde 8,7 küçüldü.

Hazır Beton Ar&Ge çalışmaları, Türkiye Akreditasyon kurumu tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiş İstanbul, Ankara ve Gaziantep olmak üzere, toplam üç laboratuvarda sürdürülmektedir. Özellikle ürün geliştirme alanında grup çimento fabrikaları ile işbirliği yapılarak, grubun çimento fabrikalarının müşteri odaklı politikalarına uygun olarak dökme çimento müşterilerine verilen teknik destek, 2019 yılında da artarak devam etti. Süreç, kalite ve mevzuata uyum odaklı bu destek, dökme çimento müşterileri ile Limak Çimento Grubu arasındaki çalışma verimliliğini arttırdı.

Çevresel duyarlılık ile ürün ve hizmet kalitesine verilen önemin doğal bir neticesi olarak müşteri memnuniyetinin de yüksek olduğu Limak Hazır Beton’un bu başarısı; alanına hakim, dinamik ve yetkin kadrolu ve yüklenici çalışanlarının özverili emekleri ile hayat bulmaktadır. 

X