Sosyal Yatırımlar
Limak Vakfı
Evin Küçük Mühendisleri

Evin Küçük Mühendisleri

 

Mühendisliği okul öncesi dönemdeki çocuklara sevdirebilmek, özel olarak tasarlanan oyunlarla mühendisliğin hayatın her alanında var olduğunu, aileler ve okul öncesi çocuklarına anlatabilmek için “Evin Küçük Mühendisleri” projesi başlatıldı.

2018 yılında, Gaziantep’te pilot uygulaması gerçekleşen projede, ailelerle buluşma, öğretmen eğitim seminerleri, sınıf uygulamaları ve veli bilgilendirme toplantıları yapıldı. Etkinlikler Gaziantep Nazire Eruslu Anaokulu’nda Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla 20 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen ‘Mühendislik Günleri Panayırı’ ile sona erdi. Proje kapsamında 20 anaokulu öğretmeni, 1.500 anaokulu öğrencisi ve 3.000 veliye, mühendislik mesleğine ilişkin farkındalık eğitimi verildi.

2018 yılı sonunda, ayrıca Cumhurbaşkanlığı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde gerçekleştirilen “Eğitici Eğitimi”nin ardından, “Mühendislik Günleri Panayırı” ile proje uygulaması tamamlandı. Çocukların aileleriyle tasarladığı mühendislik ürünlerinin sergilendiği panayıra, her bir çocuğun bir mesleği temsil ettiği defile renk kattı.