Sosyal Sorumluluk
Limak Vakfı
Evin Küçük Mühendisleri

Evin Küçük Mühendisleri

 

Limak Vakfı olarak, mühendisliği okul öncesi dönemdeki çocuklara sevdirebilmek, özel olarak tasarlanan oyunlarla mühendisliğin hayatın her alanında var olduğunu, aileler ve okul öncesi çocuklarına anlatabilmek için “Evin Küçük Mühendisleri” projesini hayata geçirdik.

Şermin Yaşar’ın hazırladığı eğlenceli ve eğitici oyunların yer aldığı kitapla birlikte proje kapsamında, ilk durak olarak seçilen Gaziantep ilinde etkinlikler düzenleniyor. Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ve Şermin Yaşar’ın yanı sıra, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’nin de katılımıyla gerçekleşen ilk etkinlikte, hem kitap tanıtıldı hem de proje kapsamında anaokulu öğretmenleri, ebeveynler ve 4-6 yaş çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendi. Etkinliğe 300 ebeveyn, 300 çocuk katıldı. Etkinlik alanı, 1 hafta boyunca okul öncesi çağlardaki yaklaşık 1.000 öğrenciye mühendislik deneyimi yaşatmaya devam etti ve katılım gösteren çocuklara Vakfın hediyesi kitap armağan edildi.

Projeye, 2018 yılında Gaziantep’te ailelerle buluşma, öğretmen eğitim seminerleri, sınıf uygulamaları ve veli bilgilendirme toplantıları ile devam edilecek.