İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sosyal Yatırımlar
Limak Vakfı
Evin Küçük Mühendisleri

Evin Küçük Mühendisleri

Mühendisliği okul öncesi dönemdeki çocuklara sevdirebilmek, özel olarak tasarlanan oyunlarla mühendisliğin hayatın her alanında var olduğunu, aileler ve okul öncesi çocuklarına anlatabilmek için “Evin Küçük Mühendisleri” projesi başlatıldı.

2018 yılında, Gaziantep’te pilot uygulaması gerçekleşen projede, öğretmen eğitim seminerleri, sınıf uygulamaları ve veli bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Okullarda uygulanan eğitimler ve farkındalık çalışmaları sonrasında, “Evin Küçük Mühendisleri” kitabı referans alınarak çocuklar ve aileleri tarafından tamamlanan projeler, düzenlenen “Mühendislik Günleri Panayırı” ile anaokullarında sergilendi. 

2019 yılında, Cumhurbaşkanlığı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde gerçekleştirilen “Eğitici Eğitimi”nin ardından, “Mühendislik Günleri Panayırı” ile proje uygulaması tamamlandı. Türkiye genelinde okul öncesi eğitim veren okullara “Evin Küçük Mühendisleri” kitabı dağıtılarak farkındalık çalışmaları yürütülürken, aileler ile çocuklar arasındaki etkileşimi artırmak amacıyla yarışmalar ve etkinlikler düzenlendi. 

Proje kapsamında yürütülen çalışmalar ile, 100 anaokulu öğretmeni, 15.000 çocuk (4-6 yaş grubu) ve 7.500 veli mühendislik mesleğine ilişkin farkındalık çalışmalarına dahil oldu. 

X