Sosyal Yatırımlar
Diğer Sosyal Yatırımlar
Eğitim

Eğitim

Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu

Limak Vakfı tarafından yaptırılan, zihinsel ve bedensel engelli çocukların eğitim göreceği Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu, 5 Kasım 2018 tarihinde, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Sayın Emine Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı.

27 derslikten oluşan Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu, toplam 300 öğrenci kapasitesine sahip. Okulda, orta ve ağır düzeyde zihinsel engeli olan öğrenciler, orta ve ağır düzeyde otizmi olan öğrenciler ve birden fazla engeli olan (zihinsel ve bedensel) öğrenciler eğitim ve öğretim görebilecek.

5 bin metrekare kapalı alanı ile Türkiye’nin en büyük özel eğitim kurumu olma özelliği taşıyan Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu, özellikle birden fazla engeli olan öğrenciler için en iyi koşullarda eğitim verecek şekilde planlandı. Dersliklerin yanı sıra, kütüphane, bilgisayar odası, veli bekleme salonu, okul aile birliği odası, fizyoterapi ve konuşma terapisi salonu, revir, yemekhane, 100 kişilik konferans salonu, kulis ve fuayesi, 2 adet (sedye alabilecek ebatta) asansör, bahçede eğitim ve oyun istasyonları, açık hava derslikleri bulunmaktadır.


 

KEDS Academy

Kosova’da elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) tarafından Kosova’daki işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla 2014 yılında kurulan KEDS Academy, beşinci dönem mezunlarını verdi.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, Priştina Üniversitesi, Kosova Bilim, Eğitim ve Teknoloji Bakanlığı paydaşlığında yürütülen KEDS Academy’de bugüne kadar elektrik meslek lisesinden 150, mühendislik fakültesi başta olmak üzere 100 üniversite öğrencisi, toplamda 250 öğrenci eğitim gördü. Program dahilinde mezun olup, şirket bünyesinde istihdam edilen öğrenci sayısı ise 162’ye ulaştı.

KEDS Academy, hayata geçtiği 2014 yılından bu yana kazandığı uluslararası ödüllere 2018 yılında bir yenisini daha ekledi. Proje 2018 Aralık ayında açıklanan Best Business Awards’de, ‘Best Corporate Social Responsibility’ ödülüne layık görüldü.
 

 


 LimakASI

Priştina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı olarak, ülkedeki genç ve yetenekli iş gücüne yeni kariyer fırsatları sunmak için, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Priştina Üniversitesi ve Fransa Sivil Havacılık Okulu ENAC işbirliğiyle başlattığımız sosyal sorumluluk projesi, Limak Havalimanı Hizmetleri Enstitüsü (Limak Airport Services Institute-LimakASI) dördüncü mezunlarını verdi.

Öğrencilerin kazandığı Havalimanı İşletmeciliği sertifikaları, Avrupa Birliği Havacılık Müktesebatına uyumlu 70’den fazla ülkedeki 100’den fazla havalimanında ve ilgili sektör kuruluşlarında geçerli olmaktadır. Akademik eğitim ile özel sektörün bilgi birikimi ve deneyimini bir araya getiren LimakASI, bulunduğu coğrafyada havalimanı işletmeciliği alanında yetişmiş iş gücü konusunda referans eğitim merkezi olarak faaliyetlerini başarıyla yürütüyor.

Limak ASI’de, toplam 4 dönemde 120 mezun verilerek, 65 gence istihdam sağlandı.

 

Las Academie

Senegal’in başkenti Dakar’da yapımını tamamlayarak, işletmesine Summa ve Senegal Devleti ortaklığında devam ettiğimiz Blaise-Diagne Uluslararası Havalimanı tarafından, ülkedeki gençlerin donanımlarını artırmak ve genç işsizliğine çözüm olabilmek adına başlatılan LAS Academie hayata geçti. LAS Academie, Thies Üniversitesi, Ecole Nationale de L’aviation Civile ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile Blaise-Diagne Uluslararası Havalimanı başta olmak üzere, tüm dünyada havalimanı işletmeciliği alanında gençlere kariyer fırsatları sunacak.

Kuveyt’in Mühendis Kızları

“Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesinin yurt dışındaki ilk uygulaması olan “Kuveyt’in Mühendis Kızları” ilk dönem mezunlarını 2018 yılında verdi. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi iş birliği ile yürütülen ve yaklaşık 3 ay süren 200 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan Kuveytli 30 kız öğrenci, 100’ün üzerinde ülkede geçerliliği bulunan The Business and Technology Education Council (BTEC) Yönetim ve Liderlik Sertifikası’nı Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen törenle aldı.