Sosyal Yatırımlar
Diğer Sosyal Yatırımlar
Diğer

Diğer

Türkiye’deki Suriyeli Mülteciler Raporu

Atlantic Council in Turkey tarafından, Limak desteğiyle hazırlanan “Suriyeli Mültecilerle Uzun Vadeli Bir Dayanışma Yolunda, Türkiye’nin Tutumu ve Zorluklar” başlıklı rapor Eylül 2018 tarihinde yayımlandı. Avrupa Parlamentosu Türkiye Forumu Genel Sekreteri Laura Batalla ve Penn State Harrisburg Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset Bilimi Öğretim Görevlisi Juliette Tolay tarafından hazırlanan rapor, Türkiye’deki Suriye vatandaşlarının güncel fotoğrafını çekerken, ilgili taraflara başta ekonomik ve sosyal entegrasyon alanları olmak üzere çeşitli politika önerilerinde bulunuyor. Eylül ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurul Haftası kapsamında New York’da düzenlenen Concordia Zirvesi’nde ilk lansmanı gerçekleştirilen raporun Türkiye lansmanı ise Ekim ayında İstanbul’da gerçekleştirildi.


Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Etki Hızlandırıcısı (SDG Impact Accelerator) Projesi

‘SDG Impact Accelerator’ (Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Etki Hızlandırıcısı) projesi Eylül 2018’de T.C. Dışişleri Bakanlığı, UNDP Türkiye Ofisi, Birleşmiş Miletler Dünya Gıda Programı (WFP), Melinda & Bill Gates Vakfı, Katar Yatırım ve Kalkınma Fonu, Limak ve Eczacıbaşı Grubu iş birliğinde 2018 yılında hayata geçirildi. 

Mülteciler ve dezavantajlı gruplara yönelik, temel hizmetler ve geçim kaynaklarına erişimi dijital kimlik yoluyla kolaylaştırabilecek veya temiz su ve sanitasyon alanında teknolojik çözümler geliştiren tüm dünyadan girişimcileri Türkiye’de bir araya getiren projede ilk dönem 14 ülkeden 27 ekiple başlayan hızlandırma programı süreci, geliştirdikleri teknolojileri Türkiye’deki mülteciler ve dezavantajlı grupların kullanımına açmak isteyen 9 ekip ile devam etti. 

“Hızlandırıcı” aşamasına katılan 9 ekip ve 4 gözlemci ekip, WFP, UNDP ve Dışişleri Bakanlığı öncülüğünde  Ağustos 2019 tarihinde düzenlenen saha gezilerine katıldı. 13 ekipten 16 girişimci, İstanbul, Bozüyük ve Gaziantep’te çeşitli ziyaretler yaparak mülteciler ve dezavantajlı bireylerin ihtiyaçlarını sahada gözlemledi.

Türkiye’de sahada gördükleri ihtiyaçlara yönelik pilot uygulama yapmak için öneriler geliştiren girişimciler, Eylül 2019’da İstanbul’da düzenlenen SKA Etki Hızlandırıcı Demo Günü’nde çözümlerini sundular ve seçilen iki start-up Eylül 2019’da New York’ta, Aralık 2019’da Cenevre’de düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantılarında projelerini sunma fırsatı elde etti.

LimakPort İskenderun Engelliler Basketbol Takımı Sponsorluğu

LimakPort’un desteklediği İskenderun Engelliler Basketbol Takımı, yeni sezonda da Süper Lig’de mücadelesine başarılı bir şekilde devam etmektedir ve süper ligde kendini kanıtlamış takımlar arasında yer almaktadır. 

Destek kapsamında 2019 yılında  İskenderun Engelliler Spor Kulübü yararına iki “Limak Enerji Engelsiz Müzik Korosu” konseri de düzenlendi.

Mikrokredi

Limak, 21 Kasım 2008 tarihinde Siirt Kurtalan’da açılan ilk mikrokredi şubesine bağışta bulunarak, mikrokrediyi destekledi.

Kuruluşundan bugüne kadar 3.127 girişimci kadına kredi veren Şube, 2019 yılında, 330 girişimci kadına 711.395,74 TL mikrokredi kullandırdı.

 Şehit Aileleri ve Burslu Öğrenciler Yararına Etkinlikler

2009

 •  2023’e Hikayeler-XVIII
 •  Erol Erdinç - Leyla Çolakoğlu Konseri
 •  Venedik’te Bir Gece Ankara Devlet Opera ve Balesi
 •  Frantisek Brikcius ve Anna Brikciusova Çello İkilisi
 •  Yeşim Gökalp Konseri

SPOR

2017

 •  İskenderun Engelliler Basketbol Takımı Sponsorluğu

2015

 •  Streetball Priştina
 •  Priştina Basketball Club Balkan Ligi ve Avrupa Ligi Basketbol Takımı
 •  KTV Carting Event Kosovo GoCart Yarışları

2014

 •  İskenderun Engelliler Basketbol Takımı Sponsorluğu
 •  2. Bursa Bisiklet Festivali Sponsorluğu