Basın
Basında Limak
2015
Sosyal sorumluluk ve çevre projelerine 6 ödül

Sosyal sorumluluk ve çevre projelerine 6 ödül

Vatan / 10.07.2015
LİMAK Şirketler Grubu nun Kosova’da işlettiği Priştine Uluslararası Adem Jashari Havalimanı için yaptığı sosyal sorumluluk projeleri 6 ödüle layık görüldü. Kosova’da yüzde 55’i bulan genç işsizlere fırsat yaratmak için Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve Priştine Üniversitesi işbirliğiyle Limak Havalimanı Hizmetleri Enstitüsü (LimakASI) projesini geliştiren grup, burada eğittiği 30 gencin iş sahibi olmasını sağladı. Proje Limak’a dünya çapında 4 ödül kazandırdı. Havalimanının su ihtiyacını karşılamak için kurulan ve 2 bin kişinin de ihtiyacını karşılayan su arıtma tesisi de 2 ödüle layık görülen diğer projeler oldu.

Limak Kosova Uluslararası Havalimanı Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Fırat Köktürk, sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini anlattı. Bu yıl enstitüde yine 30 öğrenciye eğitim verileceğini kaydeden Köktürk, ileride bu sayıyı artıracaklarını vurguladı. Köktürk, ödüllerle ilgili de şu bilgileri verdi:

"LimakASI projemiz birçok prestijli ödülü kazandı. Kurumsal sosyal sorumluluk dalında Hermes Creative Avvards ödülünü kazanan grubumuz, halkla ilişkilerde en önemli ödüllerinden biri olarak gösterilen IPRA Golden World Avvards’ü de kazandı. Geçen hafta Londra’da yapılan bir törenle sahiplerini bulan The International CSR Excellence Awards’dan (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) CSR Gold Supreme Champion 2015 ve Gold Award Employee Benefit Sector ödüllerini almaya hak kazandık, Piriştine Uluslararası Adem Jashari Havalimanı, LimakASI projesinin dışında da 2 çevre ödülü daha kazanarak, başarılarını perçinledi. Şimdi hedefimiz aday olduğumuz en iyi havalimanı ödülünü kazanmak."