Basın
Basında Limak
2015
‘SİİRT KÜLLİYESİ’ işaret fişeği olacak

‘SİİRT KÜLLİYESİ’ işaret fişeği olacak

Akşam / 05.05.2015
Limak Holding tarafından yaptırılan TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Yurdu’nun açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tesisin adeta bir külliyeyi andırdığını belirtip "Bunlar inanıyorum ki Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde işaret fişekleri olacak" dedi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitim Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Emine Erdoğan Kız Yurdu’nun açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, tesiste kız imam hatip okulu, yurt, spor ve konferans salonun da yer aldığını belirterek, burada adeta bir külliyenin oluştuğunu söyledi. Çok kısa bir zamanda bu projenin hayata geçirildiğini kaydeden Erdoğan, "Her takdirin üzerinde bir okul projesi oldu. Hayırseverimiz Nihat Özdemir Bey’e huzurlarınızda özellikle teşekkür ediyorum" ifadelerini kulandı.

UFUKLARINI GENİŞLETECEK
"Bunlar inanıyorum ki Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde adeta işaret fişekleri olacak" diyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Öğrencilerimizin bu şekilde mükemmel yurt ve okullarda okuyor olmaları inanıyorum ki onların geleceğe yönelik ufkunu da artıracaktır. İnşallah buralar üniversite imtihanlarında derece yapacaklardır. Buradan niye birinciler çıkmasın? Ben size inanıyorum, güveniyorum."

Nice Emine Erdoğan’lar yetişsin
TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın ise Türkiye’nin doğusunda ve batısında önemli projeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Temenni ediyorum ki burada nice Emine Erdoğan’lar ve nice öncü kadınlar yetişsin" ifadelerini kullandı.

MAHCUP ETMEYECEKSİNİZ
EMİNE Erdoğan da açılışı yapılan tesise öğrencilerin sahip çıkacağını belirterek, "İnşallah sizler buranın hakkını vereceksiniz, bizi mahcup etmeyeceksiniz. Çok üstün çocuklar olarak Türkiye’ye hayırlı gençler olarak hizmet edeceksiniz. Bu binaları yapan firmaya çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, yeni hizmetlerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

DOKUZ AYDA TAMAMLANDI
Siirt merkezde 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan kompleks, toplam 14 bin metrekarelik alan üzerinde yer alan, 80 derslik, 24 laboratuvar, 630 yataklı yurt, 1.000 kişilik konferans salonu, yine 1000 kişilik kapalı spor salonu, 500 kişilik 1.500 metrekarelik çok amaçlı salon ve fuaye alanı ve daha birçok birimden oluşuyor.

5. VİTESTE GİTMELİYİZ
AÇILIŞTA konuşan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ise şunları söyledi: "Bir uçak seyahatimiz esnasında Sayın Cumhurbaşkanımız, artık 5. viteste gidilmesi gerektiğini belirtti ve ’Bunun ne anlama geldiğini sen anlarsın’ dedi. Ben de bunun üzerine böyle bir eğitim projesini tasarladım. Fakat bunu ne İstanbul ne de Ankara’da, Siirt’te gerçekleştirmek istedim ve hızla da hayata geçirdim."