Basın
Basında Limak
2015
ÖDÜLLER KOSOVA’YA UÇUYOR

ÖDÜLLER KOSOVA’YA UÇUYOR

Milliyet / 10.07.2015
Priştine Uluslararası Adem Jashari Havalimanı’nın işletmecisi Limak Yatırım Holding, Kosova’da yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi, çalışanlar ve çevreyle ilgili çalışmalarıyla 6 ödül kazandı. Gençler arasında işsizlik oranının yüzde 50’ye kadar çıktığı Kosova’da gençlerin iş bulmakta bilgi ve donanımlarını artırmak için kurduğu LimakASI (Limak Airport Services Institute) sosyal sorumluluk projesi ise ilk yılında 4 ödül aldı.

Limak Şirketler Grubu’nun, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve Priştine Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği LimakASI projesine geçtiğimiz aylarda dünyanın en önemli sivil havacılık okulu olan ENAC da katılmıştı. İlk yılında 30 öğl renciye 6 ay eğitim verilen progI ramda, öğrenciler 3 aylık stajın ardından Priştine Uluslararası Adem Jashari Havalimanı’nın yanısıra 70 ülkede 110 havaalanında çalışmalarına imkan sağlayacak Edexcel sertifikaları almaya hak kazandı.

Köylüye su arıttı
Havalimanının su ihtiyacını karşılamak için kurulan ve 2 köyde 2 bin kişinin de ihtiyacını karşılayan su arıtma tesisi de 2 ödüle layık görüldü. Limak Kosova Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Fırat Köktürk, ödüllerle ilgili olarak şunları söyledi: "LimakASI projesiyle kurumsal sosyal sorumluluk dalında HERMES Creative Awards ödülünü kazandık. Halkla ilişkiler dünyasının en önemli ödüllerinden biri olarak gösterilen IPRA Golden World Awards’u kazanarak, Kosova’da bir ilke imza attık. The International CSR Excellence Avvards’tan (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) da eli boş dönmedik. Başta LimakASI, sosyal sorumluluk faaliyetlerimizle dünyanın önemli kurumsal sosyal sorumluluk ödüllerinden The International CSR Excellence Avvards’da ’CSR Gold Supreme Champion 2015’ ve ’Gold Award Employee Benefit Sector’ ödüllerini almaya hak kazandık."

Havalimanı ayrıca, çevre konusundaki çalışmaIarıyla The International CSR Excellence Awards’ın ’Environmental Endeavour Sector 2015’ kategorisinde altın ödül ve her yıl uluslararası arenada en iyi çevre uygulamalarını ödüllendiren The Green Apple Awards’m ’Environmental Best Practice’ kategorisinde bronz ödül kazandı.