Basın
Basında Limak
2015
Limak’ın işlettiği Priştine Havalimanı 6 ödül kazandı

Limak’ın işlettiği Priştine Havalimanı 6 ödül kazandı

Akşam / 10.07.2015
Limak’ın Kosova’da işlettiği Priştine Havalimanı, sosyal sorumluluk ve çevreyle ilgili yaptığı çalışmalarla şimdiye kadar 6 ödül topladı.

LİMAK’IN işlettiği Kosova’daki Priştine Uluslararası Adem Jasharı Havalimanı için yaptığı sosyal soaımluluk projelen 6 ödüle layık görüldü. Şirket, ülkedeki yüzde 55’lere varan işsizliğe çözüm bulmak için kurduğu ve Boğaziçi Üniversitesi’yle Priştine Üniversitesi’ni dahil ettiği enstitüyle 30 kişiye istihdam sağladı. Bu proje 4 ödül aldı. Limak Kosova Uluslararası Havalimanı Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Fırat Köktürk, şunları söyledi: "LimakASI projesiyle kurumsal sosyal sorumluluk dalında HERMES Creative Awards ödülünü kazandık. IPRA Golden World Awards’ü kazanarak, Kosova’da bir ilke imza attık. Geçen hafta Londra’da yapılan The International CSR Excellence Awards töreninden de eli boş dönmedik. Projelerimiz dünyanın önemli kurumsal sosyal sorumluluk ödüllerinden The International CSR Excellence Avvards’ta da ödül almaya hak kazandı.”

İki köye su verdi
SU arıtma tesisiyle havalimanının yanında 2 köyde toplam 2 bin kişinin de içme suyu ihtiyacının giderildiğini belirten Köktürk, çevre projeleriyle layık görüldükleri ödülleri de anlattı. Öte yandan verilen bilgiye göre, havalimanının aday gösterildiği ve değerlendirme süreci devam eden 10 ayrı yarışma daha bulunuyor.