İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2015
HAVALİMANININ SU İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN KURULAN SU ARITMA TESİSİ 2 ÖDÜL ALDI

HAVALİMANININ SU İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN KURULAN SU ARITMA TESİSİ 2 ÖDÜL ALDI

Dünya / 10.07.2015
Limak, işletmeciliğini yaptığı Priştine Uluslararası Adem Yaşari Havalimanındaki sosyal sorumluluk projeleriyle 6 ödüle layık görüldü. Şirket, ülkedeki yüzde 55’lere varan işsizliğe çözüm bulmak için kurduğu ve Boğaziçi Üniversitesi ile Priştine Üniversitesi’ni dahil ettiği enstitüyle 30 kişiye istihdam sağladı. Bu proje 4 ödül aldı. Öte yandan ise havalimanının su ihtiyacını karşılamak için kurulan ve 2 köyde 2 bin kişinin de ihtiyacını karşılayan su arıtma tesisi de 2 ödüle layık görüldü.

Geçen akşam düzenlenen basın toplantısında Priştine Havalimanı ve yaptıkları sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili bilgi veren Limak Kosova Uluslararası Havalimanı Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Fırat Köktürk, Limak Şirketler Grubu’nun, Kosova’da genç ve yetenekli iş gücüne yeni kariyer fırsatları sunmak için, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve Priştine Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği Limak Havalimanı Hizmetleri Enstitüsü (Limak Airport Services Institute) projesinin, birçok prestijli ödül kazandığını belirtti.

10 yarışmada değerlendirme devam ediyor
Kosova’da genç işsizliğin yüzde 55 düzeylerinde olduğunu kaydeden Köktürk, "LimakASI projesiyle kurumsal sosyal sorumluluk dalında HERMES Creative Awards ödülünü kazandık. Halkla ilişkiler dünyasının en önemli ödüllerinden biri olan gösterilen IPRA Golden World Awards’ü kazanarak, Kosova’da bir ilke imza attık. Geçtiğimiz hafta Londra’da yapılan bir törenle The International CSR Excellence Awards (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri)’den de eli boş dönmedik. Başta LimakASI projesi olmak üzere yürüttüğü sosyal sorumluluk faaliyetleri ile dünyanın önemli kurumsal sosyal sorumluluk ödüllerinden The International CSR Excellence Awards’da ’CSR Gold Supreme Champion 2015’ ve ’Gold Award Employee Beneflt Sector’ ödüllerini almaya hak kazandık" dedi.

Şirketin yaptığı su arıtma tesisiyle havalimanının yanında 2 köyde toplam 2 bin kişinin de içme suyu ihtiyacının giderildiğini aktaran Köktürk, şöyle devam etti: "Havalimanı ayrıca, çevre konusundaki faaliyetleri çerçevesinde de The International CSR Excellence Awards’ın ’Environmental Endeavour Sector 2015’ kategorisinde altın ödül ve her yü uluslararası arenada en iyi çevre uygulamalarını ödüllendiren The Green Apple Awards’ın ’Environmental Best Practice’ kategorisinde bronz ödül kazandı." Öte yandan havalimanının aday olarak gösterildiği ve değerlendirme süreci devam eden 10 ayrı yarışma daha var.
X