Basın
Basında Limak
2015
LİMAK OTEL İÇİN ÜLKE BAKIYOR

LİMAK OTEL İÇİN ÜLKE BAKIYOR

Posta / 28.08.2015
New York’la görüşüyor
Limak Grubu, otel yatırımı için dünyanın bütün şehirlerini radarına aldı. Limak Turizm İcra Başkanı Kaan Kavaloğlu, New York, Balkanlar ve Moskova’da görüşmeler yaptıklarını bildirdi. İstanbul’da Rus basmma açıklamalarda bulunan Kavaloğlu, Antalya’da 4, İstanbul, Yalova ve Ankara’da birer tane olmak üzere 7 otelleri olduğunu, yapımını üstlendikleri üçüncü havalimanının bulunduğu bölgeye de otel yapacaklarını kaydetti.

Ruslara yüzde 25 indirim
İstanbul’da tarihi yarımada ile Galataport’un yapılacağı bölgeye de otel yapacaklarını belirten Kavaloğlu, "Müşterilerimizin yüzde 35’i Rus. Rusya’daki sıkıntı nedeniyle Rus müşterilerimize dolar bazmda yüzde 25 indirim uyguluyoruz. Bu uygulamamız nedeniyle Antalya’ya gelen Rus turist sayısı 500 bin azalırken, bize gelen Rus turist sayısı aynı kaldı. Gelirlerimiz azaldı ama misafirlerimiz azalmadı" diye konuştu.

Hedef Türkiye’nin yüzde 1’i
Limak Turizm Grubu’nun turizm sektörünün ilk 5’i içinde yer aldığını belirten Kavaloğlu, geçen yıl 1 milyon 880 bin turist ağırladıklarını bu yıl beklentilerinin 1 milyon 925 bin olduğunu kaydetti. Kavaloğlu şöyle konuştu: "Antalya’nın yatak kapasitesi 600 bin. Türkiye’nin toplam kapasitesi bir milyon yatak. Biz şu anda 6 bin yatak kapasitesine sahibiz. 2023’e kadar hedefimiz Türkiye’nin yatak kapasitesinin yüzde 1’ine ulaşmak."