Basın
Basında Limak
2015
LiMAK GÖZÜNÜ DÜNYAYA DİKTİ

LiMAK GÖZÜNÜ DÜNYAYA DİKTİ

Akşam / 28.08.2015
Moskova, New York ve Nice’te otel yapacak LimakTurizm Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, yeni otel yatırımları için görüşmeler yaptıklarına dikkat çekti.

LİMAK yeni otel yatırımlarında gözünü dünyaya dikti. Limak Turizm Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, Global Connection’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelen Rus basınına yaptığı açıklamada, otel yatırımı için dünyanın bütün şehirlerinin radarlarında olduğunu söyledi. Kavaloğlu, New York, Balkanlar ve Moskova’da otel yatırımı için görüşmeler yaptıklarına dikkat çekti. Kavaloğlu, şu anda Antalya’da 4, İstanbul, Yalova ve Ankara’da birer tane olmak üzere toplam 7 otelleri olduğuna dikkat çekti.

3. HAVALİMANINA OTEL
Kavaloğlu, yapımını üstlendikleri üçüncü havalimanının bulunduğu bölgeye bir otel yapacaklarını kaydetti. Kavaloğlu İstanbul’da ayrıca tarihi yarımadayla Galataport’un yapılacağı bölgeye de otel yapmak için baktıklarını belirtti.

Ruslar’a yüzde 25 indirim
MÜŞTERİLERİNİN yüzde 35’inin Rusya’dan olduğunu belirten Kavaloğlu, "Şu anda Rusya’da devalüasyondan dolayı sıkıntı yaşanıyor. Bu nedenle Rus müşterilerimize dolar bazında yüzde 25 indirim uyguluyoruz. Böyle davrandığımız için Antalya’ya gelen toplam Rus turist sayısı 500 bin azalırken, bizim otellerimize gelen turist sayısı aynı kaldı" diye konuştu.