Basın
Basında Limak
2015
KEDS Akademi Kosova’da ikinci mezunlarını verdi

KEDS Akademi Kosova’da ikinci mezunlarını verdi

Yeni Ekonomi / 17.10.2015
Limak Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir: "Bu genç insanlara karşı bizim de sorumluluğumuz var. Gençler bu güzel ülkeyi yeniden inşa ederken biz de bunun bir parçası olmak ve bu doğrultuda yardım etmek istiyoruz"

Limak ve Çalık ortaklığındaki Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) tarafından, Kosova’daki genç işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan sosyal sorumluluk projesi KEDS Akademi ikinci mezunlarını verdi.

Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam boyu Eğitim Merkezi ve Priştine Üniversitesinin işbirliği ile hayata geçirilen KEDS Akademinin, başkent Priştine’deki Emerald Hotel’de düzenlenen mezuniyet ve sertifika törenine, Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Çalık Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık da katıldı. Törende konuşan Özdemir, KEDS Akademide eğitim görenlerin ve Kosova’da çalışan gençlerin ülkenin yeniden inşa edilmesine katkıda bulunduklarını savundu.

Gençlere karşı sorumluluğumuz var
Özdemir, Kosova’nın nüfus açısından son derece genç bir ülke olduğunun altını çizerek, "Bu genç insanlara karşı bizim de sorumluluğumuz var. Gençler bu güzel ülkeyi yeniden inşa ederken biz de bunun bir parçası olmak ve bu doğrultuda yardım etmek istiyoruz" dedi.

Özdemir şöyle konuştu: "KEDS Akademinin yapmak isteği, Kosova’daki gençlere yeni fırsatlar oluşturmak ve onları başarıya ulaştırmak için önlerini açmak. Bu ülkenin başarı hikayesini desteklemek büyük ayrıcalık. Bir Türk şirketi olarak da bunu yapıyor olmaktan ayrıca gurur duyuyoruz. Kosova’nın geleceğine olan desteğimizin güçlü olacağını umuyorum. Bu ülkeyle her alandaki işbirlikleriyle bağımızı kuvvetlendirmek istiyoruz."

Çalık Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık da kurumsal sorumluluk projelerinin önemine dikkati çekerek, Kosova’da Limak ile 2013 yılında başladıkları elektrik dağıtım faaliyetlerinin yanı sıra ülkeye katkıda bulunmak için sergiledikleri kararlılığın ve sorumluluğun her geçen gün arttığını vurguladı.