Basın
Basında Limak
2015
İLK AŞAMADA NEW YORK, NİCE VE MOSKOVA’YI GÖZÜNE KESTİRDİ

İLK AŞAMADA NEW YORK, NİCE VE MOSKOVA’YI GÖZÜNE KESTİRDİ

Dünya / 298.08.2015
Limak Turizm Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, Global Connection’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelen Rus basınına yaptığı açıklamada, otel yatırımı için dünyanın bütün şehirlerinin radarlarında olduğunu söyledi. Kavaloğlu, New York, Balkanlar ve Moskova’da otel hatırımı için görüşmeler yaptıklarım açıkladı.

Rusya’nın önde gelen medya grupları; Komsomolskaya Pravda gazetesinin haber portalikp.ru, Teleprogramma dergisinin internet portalı teleprog’ramma.pro, Komsomolskaya Pravda Medya Holding’e ait haftalık ’Express Gazeta’ gazetesinin internet portalı eg.ru, Gazprom Medya’ya ait Rusya’nın en büyük online televizyon portalı vokrug.tv ile aylık kadın dergisi Women’s Secrets Magazine’in editörlerinden oluşan bir basın heyeti Türkiye’deki ortakları Global Connection’ın daveti ile Türkiye’yi ziyaret etti. İstanbul’da temaslarda bulunan heyeti Kavacık’taki Limak Eurasia Luxury Hotel’de misafir eden Limak Grubu, turizmdeki yatırım planlarını paylaştı. Otel yatırımı için dünyanın bütün şehirlerinin radarlarında olduğunu söyleyen Limak Turizm İcra Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu, New York, Balkanlar ve Moskova’da otel yatırımı için görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

Şu anda Antalya’da 4, İstanbul, Yalova ve Ankara’da birer tane olmak üzere toplam 7 otelleri olduğunu belirten Kavaloğlu, yapımını üstlendikleri üçüncü havalimanının bulunduğu bölgeye bir otel yapacaklarını kaydetti. Kavaloğlu İstanbul’da ayrıca tarihi yarımada ile Galataport’un yapılacağı bölgeye de otel yapmak için baktıklarını söyledi. Müşterilerinin yüzde 35’inin Ruslar olduğunu belirten Kavaloğlu, "Şu anda Rusya’da devalüasyondan dolayı sıkıntı yaşanıyor. Bu nedenle Rus müşterilerimize dolar bazındayüzde 25 indirim uyguluyoruz. Sloganımız da ’Biz sizinle büyüdük, şimdi sizin bize ihtiyacınız var’. Biz böyle davrandığımız için Antalya’ya gelen toplam Rus turist sayısı 500 bin azalırken, bizim otellerimize gelen Rus turist sayısı hemen hemen aynı kaldı. Gelirlerimiz azaldı ama misafirlerimiz azalmadı" dedi.

Türk girişimciler Rusya’da hızlanacak
İstinye Park Genel Müdürü Tolga Engin’in verdiği bilgiye göre, AVM’nin 87 bin metrekarelik kiralanabilir alanında 288 mağaza bulunuyor. 2007’de tamamlanan İstinye Park’ta ayrıca 406 rezidans yer alıyor. Engin, İstinye Park’ı yon İhracatçıları Birliği’ne (İHKİB) konuk oldu. Burada Rus heyete açıklamalarda bulunan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrı verdi, "Bizim için Rusya pazarı çok önemli. Moskova’da bu yıl sonunda Türk Ticaret Merkezi açmayı planlıyoruz. Ama Rusya’da sadece ticari değil, sanayi yatırımlarımız da olacak. Ayrıca Rusya perakende sektöründe ciddi sayıda Türk yatırımcısı var. Colin’s, diğer AVM’lerden ayıran ilk özelliğin terasta yer alan Markalar Sokağfnın cadde özelliğini taşımasından dolayı araba ile de gezilebilmesi olduğunu söyledi. Engin AVM’nin diğer bir önemli özelliğinin ise Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı motifleriyle oluşturulan "Pazar Yeri’ olduğunu kaydetti. Sarar, Damat, LC Waikiki, Koton gibi firmalarımız bulunuyor. Bundan sonra onların daha hızlı bir şekilde büyüyeceğini düşünüyoruz" dedi. "Biz kendimizi Rusya ile evlenmiş hissediyoruz" diyen Tanrıverdi, "Bundan sonra daha da ileri gitmemiz lazım. Artık iki ülke arasında vize yok. Ben ileriki aşamada iki ülkenin gümrük kapılarını da açacağını düşünüyorum" diye konuştu.