Basın
Basında Limak
2014
Hatıra Ormanı’na fidan diktiler

Hatıra Ormanı’na fidan diktiler

Antalya Hilal / 26.02.2014
Türkiye’ni en büyük otel zincirlerinden biri olan Limak Turizm Grubu, ‘Hatıra Orman Projesi’ kapsamında geleneksel hale getirdiği ağaç dikim töreni, 11 ülkeden gelen misafirlerin katılımıyla bu sene de şölene dönüştü. Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan ‘Hatıra Ormanı’na Limak otellerinin misafirleri adına bu sene de 5 bin yeni fidan dikildi.

Antalya’daki 4 tesisindeki ağırladığı misafirleri için her sene ağaç dikme töreni düzenleyen Limak Turizm Grubu, ‘Hatıra Ormanı’na bu sene de geniş bir katılımla yeni fidanlar ekledi. Ağaç dikme töreni, Orman Bakanlığı’nın Antalya’nın Serik ilçesinde tahsis ettiği 100 dönümlük alanda oluşturulan ’Hatıra Ormanı’nda bu sene 11 ülkeden gelen misafirler, otel yöneticileri ve personelinin katılımıyla gerçekleştirildi. ’Hatıra Ormanı’ projesi kapsamında belirlenen ilk alandaki ağaçlandırma çalışmasını tamamlayan Limak, yeni ağaçlandırma alanına 5 bin yeni fidan dikti.

Türkiye’yi ziyareti kapsamında ağaç dikim şenliğine katılan misafirler etkinlikten ayrılırken çok mutlu olduklarını belirtti. Hatıra Ormanı’ndaki ağaç sayısı 2011 yılından bu yana düzenli olarak dikilen fidanlarla birlikte bu yıl 20 bine yükseldi.

Çevre dostu bir anlayışla çalışmalarını sürdüren Limak Turizm Grubu’nun Koordinatörü K. Kaan Kavaloğlu, Hatıra Ormanı Projesi’nin misafirleri tarafından büyük ilgi gördüğünden bahsederek "Bu projeye büyük önem veriyoruz. Her misafirimiz bizim için ayrı ayrı önem taşıyor. Diktiğimiz her ağaçla birlikte onların anısını Antalya’da yaşatmış oluyoruz. Onlar da ilerleyen senelerde tesislerimize tekrar geldiklerinde ağaçlarını görmek istiyorlar. Gelenek haline getirdiğimiz Hatıra Ormanı Projesi’ndeki hedefimiz, ağaç sayısını 10 yılda 100 bin ağaca tamamlamak" dedi.