Basın
Basında Limak
2014
Kosova sosyal sorumlulukta Avrupa’da zirveye oturdu

Kosova sosyal sorumlulukta Avrupa’da zirveye oturdu

Sabah / 14.10.2014
KOSOVALI gençlerin işsizlik sorununu çözmek amacıyla geliştirilen eğitim programı KEDS Akademi, Kosova’ya ilk uluslararası ödülünü getirdi. Proje iş dünyasının itibarlı ödülleri Stevie’de 4 ödül birden aldı. Limak-Çalık ortaklığı ile Kosova’da elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen KEDS Akademi, Avrupa’da yılın sosyal sorumluluk, insan kaynakları, halkla ilişkiler programı ve yılın yöneticisi dallarında toplam üç gümüş ve bir bronz Stevie ödülünün sahibi oldu.

KEDS MARKA OLACAK
Paris’te düzenlenen 2014 Stevie İş Ödülleri ödül töreninde, enerji alanında yılın yöneticisi dalında gümüş ödüle KEDS İcra Kurulu Üyesi Mesut Serhat Dinç layık bulundu.

Mesut Serhat Dinç, iş garantili eğitim programı KEDS’i marka haline getirmek istediklerini söyledi. Kosova’da işsizliğin ciddi bir problem olduğunu belirten Dinç, "Genç işsizliğin oranı yüzde 50’nin üzerinde. Dolayısıyla iş garantili bir program olunca geri dönüşler gayet olumlu oldu" diye konuştu.