Basın
Basında Limak
2013
Mersin Arena Stadı, Akdeniz Oyunları’na hazır

Mersin Arena Stadı, Akdeniz Oyunları’na hazır

Günboyu / 31.05.2013
TOKI, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı protokol kapsamında inşa ettiği "Mersin Arena Stadı", 20-30 Haziran tarihlerinde yapılacak 17. Akdeniz Olimpiyat Oyunları’na hazır hale geldi.

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, Mersin Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin ve yüklenici firma Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ile 17. Akdeniz Oyunları’nın açılış töreninin gerçekleştirileceği 25 bin seyirci kapasiteli Mersin Arena Stadı’nda incelemelerde bulundu.

Nihat Özdemir, Karabel’e stadın Akdeniz Oyunları’na yetiştirilmesi amacıyla inşaatta zaman zaman bin 500 kişiyle 3 vardiya çalışıldığı bilgisini verdi. Mersin Arena Stadı’nın ikmal ihalesinin yapılmasından sonra kısa bir sürede yüzde 92’sinin yapıldığını ifade eden Karabel, "Mersin Stadı’nın inşası programında aksama olmaması gurur kaynağıdır. Hep birlikte çalıştık. Bu stadı zamanında bitirmek, Türkiye için bir prestij meselesiydi." dedi. Stadın, temiz ve güzel bir işçilikle tamamlanma aşamasına getirildiğine dikkati çeken Karabel, "Mersin Stadı, yüzümüzü ağartacak çalışma oldu" dedi. Karabel, yüklenici firmanın da çalışmalarını takvime uygun şekilde gerçekleştirdiğini dile getirdi.