Basın
Basında Limak
2013
İçecek sektöründe güçlerini birleştirdiler

İçecek sektöründe güçlerini birleştirdiler

Cumhuriyet / 06.09.213
Limak Grubu bünyesinde; meyve suyu konsantresi, meyve püresi, salça ve her çeşit meyve bazlı ürün işlemek amacıyla faaliyet gösteren Limkon Gıda ile dünya gıda sektöründe lider konumdaki doğal içerik tedarikçisi olan Wild Flavors GmbH ortak yatırıma imza attı. Anlaşma çerçevesinde Limkon Gıda’nın Adana’da yer alan fabrikasında ek yatırım gerçekleştirilecek.

İşbirliğinin duyurulması amacıyla Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikada Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Ozdemir ve Wild Flavors GmbH Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hans Peter Wild’ın katılımıyla imza töreni düzenlendi.

Özdemir’in verdiği bilgilere göre, fabrikada ilk aşamada meyve suyu üretilecek hat için 5 milyon avro tutarında yatırım yapılacak. İkinci aşamada ek yatırım 10 milyon Avro’ya çıkarılacak. Yeni hat sonbahar sonunda faaliyete geçirilecek. Yeni hat ile birlikte Limkon’un yıllık 80 bin ton olan üretim kapasitesi ilk etapta 100 bin tona ulaşacak. Limkon, 5 senede 58 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaştı. Fabrikada istihdam edilen 110 kişinin yanı sıra, 4 bin dönüm arazi üzerinde yapılan ekim ile yıllık 1.200 kişiye iş imkânı sağlanıyor. Toplam çalışanların yüzde 38’ini kadınlar oluşturuyor.