Basın
Basında Limak
2012
Suit odalarda hat sanatçılarının imzası var, telefondan rezervuara eşyalar da aslına uygun yapılmış

Suit odalarda hat sanatçılarının imzası var, telefondan rezervuara eşyalar da aslına uygun yapılmış

Posta / 14.10.2012
Ata’nın ruhunun dolaştığı otel Atatürk’ün izlerinin her yerden silinmeye çalışıldığı bir dönemde Yalova’da gezdiğim tarihi kaplıca otelinin her köşesinde onu bulunca, içim bir hoş oldu! Atatürk ve arkadaşları ahşap köşkün 1930’lı yıllarda ilk konuklarından ve hatta burayı yazlık başkent gibi kullanmışlar. Onun kahve içtiği cihannüma’dan yeşilin her tonunun kaynaştığı tepeler görünüyor. Biraz aşağıdaki tarihi termal havuzun şırıltısı müzik gibi.

Oda numaraları da tarihi
Uzun yıllar boş ve bakımsız kalan tarihi köşk, yıkılmak üzereyken LİMAK Grubu tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak düşünülüp aslına uygun biçimde yeniden inşa ettirilerek işletmeye açılmış. 48 odalı butik otelin oda numaraları 1881’le başlayıp her biri bir tarihi olayı simgeleyerek 1938’de bitiyor. Otelin bugünkü konukları arasında ABD’li senatörlerden BAE’li emirlere, Suud Kralı’nın kız kardeşine kadar kim yok ki! Özel odalarının som altın musluklarla süslü banyoları ve tarihi dekoru kadar termal sularıyla sağlık veren Pythia spa merkezi ve yeşil doğa da çekiyor konukları. Son zamanlarda ise gelinlerin akınına uğramışlar! Duvağını sürüyen bu özel gününü özel bir dekorun önünde ölümsüzleştirmek için geliyormuş! Nitekim benim kameramın önüne de biri rastladı! Limak Turizm Grubu Koordinatörü K. Kaan Kavaloğlu, Antalya, İstanbul ve Ankara’daki büyüklerin yanında bu butik otelin grup içinde çok özel bir yeri olduğuna işaret ediyor.

Yıllar önce yapmıştım, niyetim buraya kışın gelip kar yağarken bahçedeki termal havuza girmek! Karların sıcak suya değdiğinde eridiğini seyretmek öyle romantik oluyor ki...