Basın
Basında Limak
2012
Misafirlerine 100 bin tohum seti hediye etti, çevreye dikkat çekti

Misafirlerine 100 bin tohum seti hediye etti, çevreye dikkat çekti

Akşam / 03.06.2012
Dünyanın 50 ülkesinden gelen misafirleri için ’Hatıra Ormanı’ kuran ve 10 bin ağaç diken Limak Turizm Grubu, 10 yılda bu rakamı 100 bine çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca Limak Otelleri’nde konaklayan her misafire otelden ayrılırken evlerinde yetiştirmeleri için tam 100 bin tohum seti hediye edildi. 

Tüm otellerde yenilenebilir enerji var.
LİMAK Grubu’nun müteahhitlik kökenli bir firma olduğunu, ortakların mühendisliğe bakışında çevreye saygı unsurunun kuruluştan itibaren yer aldığını ifade eden Kaan Kavaloğlu, Limak Turizm Grubu’ndaki tüm otellerin Yeşil Yıldız sertifikasına sahip olduğunu ve tüm otellerde de yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanıldığını söyledi. 

NUTUK’U TAM 3 DİLE ÇEVİRİP YATAĞIN BAŞ UCUNA KOYUYOR 
Mevlana’nın temeli aşka dayalı yaşam felsefesini. Yunus Emre’nin insanı ve gerçeği anlamaya yönelik çabası, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk ile verdiği mesajlar küçük kitapçıklar halinde misafirlerimizin odasında, yataklarının başucuna bırakıyoruz. Bu kitaplar İngilizce, Fransızca ve Rusça dillerine çevrilerek misafirlerimize sunuluyor. 

14 ÇEŞİT TOHUM SEÇTİ 
Ne kadar tohum hediye ettiniz bugüne kadar? 

Tohum Projesi kapsamında ayçiçeği, rezene, hatim, cosmos, erguvan, ekinasya, kişniş, adaçayı, anason, kekik, melisa, okaliptüs, fesleğen ve karaçam olmak üzere 14 çeşit tohum seçtik. Bugüne kadar 100 bin set tohum hediye ettik. 

HEDEF 100 BİN FİDAN 

Çevreyle ilgili çalışmalarınız kapsamında bir de Hatıra Ormanı oluşturdunuz. Hedefiniz nedir? 
Orman Bakanlığı’nın tahsis ettiği 100 dönümlük alana müşterilerimiz adına bugüne kadar 10 bin fidan diktik. 2012 yılı dikimlerini Mart ayında gerçekleştirdik. 10 yılda toplam 100 bin ağaç sayısına ulaşarak, müşterilerimiz adına Antalya’ya kalıcı bir eser bırakmayı hedefliyoruz. 

Ağırlıklı olarak yurtdışından gelen misafirlerinin tekrar Antalya’ya gelmesi, turistlerin bu bölge ile duygusal bağlarını geliştirmeyi hedefleyen Limak Turizm Grubu’nun misafirleri adına oluşturduğu Hatıra Ormanı şimdiden 10 bin fidana ulaştı. Öte yandan ’Tohum Projesi’ ile Limak Otelleri’nde konaklayan her misafire otelden ayrılırken evlerinde yetiştirebilecekleri bitki tohumları hediye eden Limak Turizm Grubu; ’Başucu Kitapları Projesi ile de Anadolu topraklarının kültürel zenginliğini yansıtan özet kitapları ücretsiz olarak odalara bırakarak Mevlana, Karagöz Hacivat, Dede Korkut gibi simge isimleri yabancı misafirlerine tanıtıyor. Limak Otelleri Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, sosyal sorumluluk haritalarını Akşam Ekonomi’ye anlattı... 

Tohum Projesi nasıl ortaya çıktı? 
Limak Oteller Grubu olarak İstanbul ve Ankara’daki şehir otellerimiz, Yalova’daki termal otelimizle birlikte Antalya’da dört resort otel işletiyoruz. Yaklaşık 6 bin yatak kapasiteli grubumuzun en önemli özelliklerinden biri, tekrarlayan yani birden fazla kez konaklayan misafir oranımızın yüksek olması. Bu da müşterilerimizle aramızda sadakate dayalı çok farklı bir bağ yaratıyor. İşte biz bir yandan bu bağın sürekliliğini sağlamak diğer yandan da Antalya bölgesini misafirlerimiz için unutulmaz kılmak, çevre bilincine katkıda bulunmak için bu projeyi başlattık. Otellerimizden ayrılan her müşterimize evlerine gittiklerinde balkonlarında, bahçelerinde yetiştirebilecekleri bitki tohumlarını hediye ediyoruz. Türkiye’den, Limak’tan yaşayan, canlı bir hediyeyle onları uğurluyoruz. 

30 BİN ÇOCUĞA TÜRKİYE’Yİ TANITTI 
Turizm Bakanlığı ile işbirliğine giden Limak Turizm Grubu ’Friends Kids Projesi’ ile küçük misafirlere de ulaşıyor. Türkiye’nin güzelliklerini çocukların anlayacağı bir dille anlatan dergi, 7 farklı dilde küçüklere ulaşıyor. Bugüne kadar Limak Otelleri’nde konaklayan 30 bin çocuğa bu derginin ulaştığını söyleyen Kaan Kavaloğlu, "Bunu da sadece bizim değil, Türk turizminin geleceği ve gelişimi açısından bugünden atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz" dedi.