Basın
Basında Limak
2012
Cengiz-Kolin-Limak, Akdeniz’e 546 milyon dolar verdi

Cengiz-Kolin-Limak, Akdeniz’e 546 milyon dolar verdi

Vatan / 12.11.2012
TÜRKİYE Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye (TEDAŞ) bağlı Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş’nin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklifi 546 milyon dolarla CengizKolin-Limak Ortak Girişim Grubu verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan’ın komisyon başkanlığında yapılan ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Birinci elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ elendi. Kalan 3 firmayla açık artırmaya geçildi. 12 tur olarak gerçekleştirilen açık arttırmanın 10’uncu turunda Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu çekildiğini açıkladı. Genpa 12. turda, Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu’nun verdiği 545 milyon dolarlık teklifin üzerine çıkmadı ve ihaleden çekildi.

Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu 1 milyon daha artışa giderek, teklifini 546 milyon dolara çıkardı. Limak Ortak Girişim Grubu İcra Kurulu Başkanı İsmail Ergüneş, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş’nin faaliyette bulunduğu bölgeye önümüzdeki 3 yıl içinde 350-400 milyon liralık yatırım yapmayı planladıklarını bildirdi. Ergüneş, elektrik dağıtım ihalelerine ilgilerinin devam edeceğini, bunları öngörerek ortaklık kurduklarını ve sektöre olan inançlarının da her geçen gün arttığını belirtti.