İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Tarsus’ta yeni bir Belek yaratılacak

Tarsus’ta yeni bir Belek yaratılacak

Radikal / 13.04.2010
Limak Oteller Grubu Koordinatörü Kavaloğlu, Tarsus’ta 100 milyon dolar yatırımla bir golf sahası, iki otel inşa ettiklerini belirtip, ’Bizimle birlikte 4 grup daha Tarsus’ta yatırım yapıyor. Orada yeni bir Belek yaratılacak’ dedi

Limak Oteller Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, 5 inşaat grubunun Tarsus’a odaklandığını, 2014’te burada yeni bir Belek yaratılacağını söyledi. Kavaloğlu, Limak’ın Tarsus’ta bir 4 yıldızlı, bir 5 yıldızlı otel ile bir golf sahası inşa etmekte olduğunu belirterek, "Bizim yatırımımız 100 milyon dolar. Bizim dışımızda Özaltın İnşaat, Peta Mühendislik, Aram İnşaat ve IC’nin orada yatırımı bulunuyor. 2014’te yatırımları hep birlikte bitireceğiz. Tarsus turizmin yeni Belek’i olacak" dedi.

2014’te 10 bin yatak
Kaan Kavaloğlu, Limak’m Tarsus dışında inşaatı bitmek üzere olan 3. oteli bulunduğunu hatırlattı. Bu otellerden Yalova Termal ile İstanbul’daki 5 yıldızlı Limak Kavacık Haziran sonunda açılacak. Kuzey Kıbrıs’ın Bafra Bölgesi’nde bulunan 5 yıldızlı Babylon oteli ile Dynasty Kongre Merkezi ise 2012’de faaliyete geçecek. Kavaloğlu, yeni otellerin açılmasıyla Limak’ın yatak kapasitesinin 4 bin 500’den 6 bin 500’e çıkacağını, 2014 sonunda ise 10 bin yatak kapasitedine ulaşmayı planladıklarını bildirdi.

Bodrum plan aşamasında
Kaan Kavaloğlu, Limak’ın, inşası süren 3 otel için 220 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Bu durumda Limak Otelleri, gelecek 4 yıl için şimdiden 320 milyon dolarlık yatırımı planlamış durumda. Kavaloğlu, bununla birlikte otel yatırımlarına kesintisiz devam edeceklerini ifade ederek, "Şu anda Bodrum’da da 5 yıldızlı bir otel için planlama aşamasındayız. Ancak burada yatak sayısı ve yatırım miktarını söylemek için henüz erken. Yeni yatırım fırsatlarını kollamayı sürdürüyoruz" dedi.

Yüzde 7-8 zam yaptık
Kaan Kavaloğlu, kriz yılında bütçelerinden sadece yüzde 2 saptıklarını, küresel krizden Limak otellerinin doluluk oranı açısından etkilenmediğini bildirdi. ’Tek pazara bağımlı çalışmadığımız için başarılı olduk" dedi. Bu yıl çok daha iyi sonuçlar beklediklerini ifade eden Kavaloğlu, "Geçen yıl 1 milyon 450 bin kişi geceleme sattık. Bu yıl fiyadarımızda yüzde 7-8 zam yaptık. Bu zamla 1.5 milyon kişi gecelemeye ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bu da önemli başarı olur" dedi.

Bu yıl yerli turistlerin erken rezervasyonlarında ciddi artış yaşandığına da dikkat çeken Kaan Kavaloğlu, bu konuda şu bilgiyi verdi: "Biz yurtiçinde erken rezervasyonları Nisan ayı itibariyle ikiye katlamış durumdayız. Yerli turiste 150 bin kişi geceleme sattık. Artık Türk insanı da erken rezervasyonu öğrendi."

Atatürk’ün Termal Oteli açılıyor
Limak, ilk misafiri Mustafa Kemal Atatürk olan tarihi Yalova Termal otelini, aslına uygun yeniden inşa ediyor. Kavaloğlu, Haziran’da açılacak otele ilişkin "Sadece 55 odası olan butik bir otel. Termal otel mantığı için alışılmamış bir durum. Ama bizim için manevi değeri, maddi değeri kadar önemli" dedi. Çağrı merkezi 444 ’1881’
Tam bir Atatürk hayranı olan Kaan Kavaloğlu, Limak Yalova Termal’de bir Atatürk Müzesi de kuracaklarını açıkladı. Konuşmasında Limak otellerinin çağrı merkezine Atatürk’ün doğum yılını numara olarak seçtiklerine de dikkat çeken Kaan Kavaloğlu, "Numaramız 444 1881, sloganımız Türkiye’nin en şanslı numarası’" diye konuştu.

Tarihi dokusuyla ön plana çıkan Yalova Termal Otel’in ayrıca restorasyon sonrasında her odasında termal jakuzi de bulunacak. Butik otelin geceliği 300 Avro olacak.

Kaan Kavaloğlu, Dede Korkut, Mevlana, Yunus Emre, Nasrettin Hoca, Karagöz ve Hacivat’ı özetleyip dört dile çevirdiklerini ve yabancı müşterilerine hediye ettiklerini söyledi.
X