İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Nihat Özdemir’in Limak’ı Uludağ’a 50 milyon dolar yatırım yapacak

Nihat Özdemir’in Limak’ı Uludağ’a 50 milyon dolar yatırım yapacak

Radikal / 19.02.2010
Limak Enerji İcra Kurulu Üyesi İsmail Ergüneş, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye yıllık en az 50 milyon liralık yatırım gerçekleştirmeyi öngördüklerini söyledi.

En yüksek teklifi veren Limak Grubu’nun icra kurulu üyesi Ergüneş, ihalenin ardından gazetecilere açıklama yaptı ve soruları yanıtladı. Ergüneş, hedeflerinin elektrik dağıtım tesislerini en verimli şekilde kullanmak olduğunu belirterek, Avrupai şartlarda bir dağıtım şirketi oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Limak olarak enerjinin her sektöründe olmayı amaçladıklarını ifade eden Ergüneş, bu bakış açısını ve perspektifi yansıtmaya çalıştıklarını kaydetti. Bir gazetecinin ’ödemeyi nasıl yapacaksınız, yatırım miktarı ne olacak’ şeklindeki sorusu üzerine Ergüneş, modern bir şebeke işletim sistemi kurulumu anlamında gerekli yatırımı yapacaklarını kaydetti.

Dağıtımı tesisine yapacakları yatırım tutarının EPDK ile yapacakları tarife görüşmelerinden sonra belirleneceğini belirten Ergüneş, ancak hesaplamalarına göre yıllık en az 50 milyon liralık yatırım gerçekleştirmeyi öngördüklerini ifade etti. Ödemenin nasıl yapılacağına henüz karar vermediklerini de kaydeden Ergüneş, önümüzdeki günlerde ödemenin şekli konusunu kamuoyu ile paylaşacaklarını, finansmanda öz ve yabancı kaynak kullanacaklarını belirtti.

52 akarsu santralıyla da ilgiliyiz
Bir başka soru üzerine de Ergüneş, önümüzdeki dönemde ihalesi gerçekleştirilecek olan 52 adet akarsu santralının özelleştirilmesiyle de ilgilendiklerini kaydederek, "Biz Türkiye’de enerji sektörünün her alanında faaliyette bulunmak isteyen bir grubuz. Ülkeye enerji vermek istiyoruz, ülkenin de enerjisinden faydalanmak istiyoruz" dedi. "Fiyatı nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki bir soru üzerine de fiyatın rekabetçi bir ortamda oluştuğunu belirten Ergüneş, "Şu an bu şirketlerin mali tablolarına bakarsanız aslında bu fiyatları göremezsiniz. Bu tamamen ülkenin geleceğine bir yatırımdır, ülkeye inanca bir yatırımdır. Fiyatı bu noktadan değerlendiriyorum" diye konuştu.
X