İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Limak’tan Atatürk’e saygı; Yalova’da tarih yeniden canlandı

Limak’tan Atatürk’e saygı; Yalova’da tarih yeniden canlandı

Medikongre / 01.09.2010
Yalova’nın Termal ilçesinde bulunan ve tarihi bir değer taşıyan Limak Yalova Thermal Hotel, Gazi Üniversitesi’nin proje desteği ile birinci sınıf eski eser restorasyonu yapılarak 19 Ağustos’ta hizmete açıldı. Atatürk’ün sık sık dinlenmek üzere gittiği Yalova Termal Otel, 20 milyon dolarlık yatırımla aslına uygun olarak yenilendi. Tesis, Limak Holding’in turizm alanındaki amiral gemisi olacak.

Tesiste, 30-35 m2 büyüklüğe sahip, içinde jakuzisi ve şok duşu bulunan termal suyun odalara verildiği 30 adet standart VIP oda, 50 m2 ve 40 m2 büyüklüğe sahip, içinde jakuzisi ve şok duşu bulunan termal suyun odalara verildiği 4 adet büyük tip VIP oda, 4 adet özel jakuzili ve gerektiğinde 2 ayrı daire olarak kiralanabilecek, birleştirilmeye müsait elit VIP oda, Gazino binasının altında 85 m2 alan içinde 100 m2 termal havuz, Türk Hamamı, sauna ve buhar banyosu ve duşları, masaj merkezi bulunan SPA merkezi bulunmakta.

Kaan Kavaloğlu Limak Turizm Genel Koordinatörü
"Atatürk’ün mirasını yaşatmaktan dolayı büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Dünyada sağlık turizmi giderek önem kazanıyor. Bu öneme bağlı olarak Termal Bölgesi’nin de önemi giderek artıyor. Özellikle körfez geçişi ile ulaşım rahatlayacak ve bölge daha da önem ve değer kazanacak. Yüzde 90 oranında doluluk yakalamayı hedefliyoruz, ancak bizim için başka bir önemli konu da otelin tarihine yakışır hizmet sağlamak. Yalova Termal, bizim prestij otelimiz olacak."
X