İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Limak’tan Afyon’a kız meslek lisesi

Limak’tan Afyon’a kız meslek lisesi

Dünya İnşaat / 01.06.2010
Limak’ın sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde yapımını üstlendiği Afyon Şuhut Kız Meslek Lisesi’nin temeli, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla düzenlenen törenle atıldı.

Törende bir konuşma yapan Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir; "Eğitim hakkı insan haklarının ön koşuludur. Hepimiz, toplumsal olarak bu hakkı eşit olarak evlatlarımıza dağıtmalı, eğitimli kız çocuklarının gelişen toplumumuzun mihenk taşı olacağını unutmamalı, eğitimli ve meslek sahibi kadın nüfusunun çoğalmasının gereğini yerine getirecek her projede üzerimize düşeni yapmalıyız. Limak olarak Şuhutlu kızlarımıza bu imkânı sağlayacak böylesi önemli bir projeye katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

12 bin metrekare açık, 5 bin 212 metrekare kapalı kullanım alanına sahip olacak Şuhut Kız Meslek Lisesi, 2010 - 2011 eğitim döneminde öğrenime açılacak. 480 öğrenci kapasiteli 16 dersliği barındıracak lisede bilgisayar ve fen laboratuarları, iş teknik atölyesi, spor salonu, resim ve müzik derslikleri, iki adet faaliyet ve oyun odası, kütüphane, revir, basketbol-voleybol sahası, engelli asansörü gibi birimler bulunacak.
X