İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Limak 100 milyon dolara Tarsus’a 2 otel açacak

Limak 100 milyon dolara Tarsus’a 2 otel açacak

Hürriyet / 13.04.2010
Mersin’in Tarsus İlçesi sahilinde biri beş, diğeri dört yıldızlı iki otel ve bir golf sahası yatırımına hazırlanan Limak Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, “2014 yılında tamamlamayı planladığımız yatırım için 100 milyon dolarlık bütçe ayırdık” dedi.

LİMAK Grubu, Mersin’in Tarsus ilçesi sahilinde biri beş, diğeri dört yıldızlı iki otel ve bir golf sahası yatırımına hazırlanıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Limak Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, 2014 yılında tamamlamayı planladıkları yatırım için 100 milyon dolarlık bütçe ayırdıklarını belirterek, “Tarsus, Türkiye’nin yeni turizm destinasyonu olmaya hazırlanıyor.

15 bin yatak kapasitesi
Arazi tahsisleri de yapılıyor. Devam eden ve yeni yapılacak yatırımlarla 2014 yılına kadar ilçe 15 bin yatak kapasitesine sahip olacak” dedi. Limak, Özaltın, IC, Arma Şirketler grubunun aldığı tahsisler sonrasında hız verdikleri yatırımların ardından, bölge yabancı tur operatörlerinin de ilgisini çekmeye başladı. IC grubunun ise bölgede 2 bin yataklı bir yatırım projesine hazırlandığı öğrenildi.

Yalova’ya da yapıyor
Kavaloğlu, Tarsus dışında haziran ayında Yalova’da da butik bir termal otel açmaya hazırlandıkları bilgisini vererek, şunları söyledi: “Yalova’daki tarihi Büyük Otel ve Büyük Casino’un yerine yapılacak yatırım için yapının bir kısmını aslına uygun restore ettik. 1938 yılında açılan otelin ilk müşterisi Atatürk’tü. Atatürk’ün elindeki kahvesi ile bir kamelyada çekilen tarihi fotoğrafı da bu otelde. 48 odası bulunacak otel için 10 milyon dolar yatırım yapacağız. Açılışı da haziran ayında yapılacak.”

Turistlere Türk kültürünü tanıtan kitap hazırladı

LİMAK Grubu, Türkiye’ye gelen turistlere kültürel değerleri de göstermek için turistlerin odalarından alıp getirebilecekleri başucu kitapları da hazırladı. Aralarında Mesnevi, Yunus Emre, Dedekorkut, Nasrettin Hoca ve Hacivat-Karagöz hikayeleri İngilizce, Almanca ve Rusça’ya çevrilerek turistlerin odalarına konuldu. Kavaloğlu, “Türkiye’nin deniz, kum ve güneşine hayran kalıyorlar. Kitapları 100 bin adet olarak bastırdık” diye konuştu.
X