İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Lille-Fenerbahce maçına gitti, Uludağ Elektrik’e 940 milyon doları otel odasında verdi

Lille-Fenerbahce maçına gitti, Uludağ Elektrik’e 940 milyon doları otel odasında verdi

Hürriyet / 20.02.2010
ULUDAĞ Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin satışında 940 milyon dolarla öne çıkan Limak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, ihale sırasında Lille maçı için Fransa’daydı. Artırımlara alınan molalarda yön veren Özdemir, Lille maçından kısa süre önce tamamlanan ihalenin ardından stada koştu. Özdemir, İhaleyi kazandık sevindim, maçı kaybettik üzüldüm" dedi.

Her ihalede farklı bir atmosfer var
TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın düzenlediği ihalelerde aktif rol oynadıklarını hatırlatan Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkam Nihat Özdemir, ihalelerle ilgili şu bilgileri verdi: "Her ihalenin atmosferi farklı oluyor. Bu ihaleler için aylar öncesinden hazırlanmaya başlıyoruz. Bir de ihale esnasında farklı bir psikolojik savaş veriliyor. Bunun için ayrı bir çalışma yapmıyoruz. Ancak sürekli bu tür ihalelere girdiğimiz için çok tecrübeli bir ekibimiz var. İhalelerdeki psikoloji bizim için çok önemli."

Sabiha Gökçen’de büyüme sürüyor
TÜRKİYE ve Rusya arasında "basitleştirilmiş gümrük" uygulamasıyla ilgili olarak da konuşan Nihat Özdemir, "Sabiha Gökçen ve Moskova’daki Vnukova Havaalanı arasındaki kurulan hat çok önemli bir çalışmaydı. Son dönemlerde Sabiha Gökçen’e yaptığımız yatınmların meyvelerini alıyoruz. Büyümemiz sürecek. Burası Türkiye’ye bağlı bir koridor ve oradan geçen mallar için kolaylıklar sağlanacak" dedi.

ULUDAĞ Elektrik Dağıtım A.Ş. ihalesine 940 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Limak Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, önceki gün ihalenin yapıldığı sırada Lille maçı için gittiği Fransa’da bulunuyordu. İhaleye katılan ekibini Fransa’da otel odasından yönettiğini belirten Nihat Özdemir, "İhaleyi otelde televizyondan canlı izledim. İhale biter bitmezi maç için Lille Metropole Stadı’na hareket ettim. Şirketimiz için çok önemli bir ihaleyi kazandık. Ancak Fransa’da maçı kaybettiğimiz için üzgünüm" dedi.

Aziz Yıldırım tebrik etti. 9 şirketin katıldığı Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş ihalesini kazanmak için her şeyi yaptıklarını dile getiren Nihat Özdemir, ihale sırasında yaşadıklarını şöyle anlattı: "İhalenin günü Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi 2’nci tur maçı için Fransa’daydım. Bütün gün Mercure Lille Metropole otelde televizyon başmda ihaleleri izledim. İhaledeki fiyatlar çok iyiydi. Sıra Uladağ Elektrik Dağıtım bölgesinin Özelleştirme ihalesine geldiğinde çok heyecanlandım. Çünkü bu ihale şirketimiz adına çok önemliydi. İhaleyi televizyon karşısında otel odasından yönettim. Maçın başlamasına 2 saat kala ihale sonuçlandı. Hemen otelden ayrılıp Lille Metropole Stadı’na hareket ettim. İhalenin ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da tebrik etti."

Yatırımlara devam edeceğiz
Enerji sektöründeki faaliyetlerini çeşitlendirmeyi amaçladıklarım dile getiren Nihat Özdemir, şöyle konuştu: "Günün şartlarına göre Türkiye’de nasıl yatırım yapılacağının peşindeyiz. Çimentoda yatırımlarımız devam ediyor. Türkiye’nin büyük bir enerji tüketimi var. Bu alanda da yatırımlarımızı çeşitlendirmek için çalışıyoruz. Kömür ve rüzgar enerjisinde de faaliyetlerimiz devam ediyor.

Önümüzdeki süreçte de yeni ihalelerle ilgileneceğiz.
Bu yatırımlarda en çok çevre faktörüne dikkat ediyoruz." Enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalar için bu tür özelleştirmelerin önemine dikkat çeken Nihat Özdemir, sektöre ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "Enerji sektörü önü açık ve yatırıma müsait bir sektör. Gelecekte bu alanda önemli fırsatlar olacağına inancımız sonsuz. Bu konuda yatırım yapmak için her türlü fırsatı kolluyoruz. Ancak dün 4 ihale yapıldı. Bu ihaleler arasında en değerli ve en önemli olanını biz kazandık. Özellikle kızım Ebru Özdemir bu sektöre çok inanıyor."
X