İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Elektrikten 1.2 milyar dolar geldi

Elektrikten 1.2 milyar dolar geldi

Türkiye / 04.09.2010
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş’nin hisse devri gerçekleştirildi. 940 milyon dolar bedelle özelleştirilen Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ ve 258 milyon 500 bin dolar bedelle özelleştirilen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş’nin Limak Kolin-Cengiz Ortaklığına devri ile toplam 1 milyar 198 milyon 500 bin lira devletin kasasına girdi.

Rixos Otel’de düzenlenen hisse devir sözleşmesi töreninde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakam Taner Yıldız, "Bu bir varlık satışı değil. Belli bir müddet sonra bunlar kamuya tekrar işler şekilde geri dönecek. O yüzden bu hizmetlerin özel sektör eliyle yapılabiliyor olması performans değerlendirmesi açısından da son derece önemli" dedi.

Maliye Bakam Mehmet Şimşek de, özel sektörün dağıtım şirketlerine olan ilgisinin Türkiye’ye olan güveni ortaya koyduğunu söyledi. Türkiye’ye olan güvenin de ekonomik ve siyasi istikrarı işaret ettiğini belirten Şimşek, "özel sektörümüzün bu ihalelere olan ilgisi Türkiye’nin geldiği noktayı ifade etmek açısından çok önemli" diye konuştu.

TEMSİLİ ÇEK
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin hisse devir sözleşmesi töreninde şirket yöneticileri, Bakanlar Mehmet Şimşek ve Taner Yıldız’a temsilî çek verdi.
X