Basın
Basında Limak
2009
Pembe Köşk’te yardım bayrağı

Pembe Köşk’te yardım bayrağı

HaberTürk / 15.06.2009
İsmet İnönü’nün evi Pembe Köşkün bahçesi, görkemli bir defileye ev sahipliği yaptı. Defilenin son bölümünde Türk Bayraklı kıyafetle podyuma çıkan manken, izleyenlerce ayakta alkışlandı.

İnönü Müzesi olarak kullanılan Pembe Köşk, görkemli bir defileye ev sahipliği yaptı. Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV) ve İnönü Vakfı, Limak Şirketler Grubu’nun katkılarıyla, burslu öğrenciler yararına defileli bir çay partisi düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’in de aralarında bulunduğu kalabalık ve seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı parti renkli görüntülere sahne oldu.

HEPSİ EL EMEĞİ
Davetin konukları arasında eski Adalet Bakanı Hikmet Sami TÜrk ve Fatoş Türk’de vardı. Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nün hocalarının hazırladığı el emeği göz nüru kıyafetler tarihi Pembe Köşk’ün bahçesinde tanıtan birbirinden güzel mankenler de izleyenlerden büyük ilgi gördü.

ANLAMI BÜYÜK
Mankenleri tebrik eden İsmet İnönü’nan kızı ve İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, Pembe Köşk’ün böyle bir defileye ev sahipliği yapmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Toker, defilenin son bölümünde duygu yüklü anlar yaşandığını söyledi. ANAÇEV Başkanı Ayla Hatırlı da, burslu öğrenciler için olan bu organizasyonu Pembe Köşk’te yapmanın anlamlı olduğunu söyledi.