Basın
Basında Limak
2009
Kurtalan mikro kredi şubesi ilk kredilerini verdi

Kurtalan mikro kredi şubesi ilk kredilerini verdi

NetHabercilik / 06.01.2009
Siirt’in Kurtalan ilçesindeki Nihat Özdemir Mikro Kredi Şubesi, ilk kredilerini düzenlenen törenle dağıttı.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile Siirt Valiliği arasında yapılan bir protokolle ilçede açılan mikro kredi şubesi, düzenlenen törenle ilk kredilerini verdi.

Törene Kaymakam Mustafa Gündüz, Kurtalan Çimento Fabrikası Genel Müdürü Hamza Oduncu, Milli Eğitim Müdürü Halit Pala, Mikro Kredi Merkezi Müdürü İdris Tuaç, Şube Müdiresi Fatma Asubay ve kurum amirleri katıldı. İlk krediler Kaymakam Gündüz ve Çimento Fabrikası Genel Müdürü Hamza Oduncu tarafından hak sahiplerine verildi.

Törende konuşan Kaymakam Gündüz, "İnsanlarımıza faizsiz uygun vadeli iş edindirme kredisi verilerek ilçemizin üretimine ve istihdamına katkı sağlayacak olan mikro kredi şubesinin ilçemizde açılmasını sağlayan başta Sayın Valimiz Necati Şentürk’e, Prof. Dr. Aziz Akgül’e ve milletvekillerimiz Afif Demirkıran ve Yılmaz Helvacıoğlu ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca mikro kredi şubemize 250 bin TL bağışta bulunarak kredilerin finansmanını sağlayan Limak Holding Yönetim Kurulu başkanı Nihat Özdemir’e de teşekkür ediyorum" dedi.