Basın
Basında Limak
2009
Fazıl Say sevenlerini büyüledi

Fazıl Say sevenlerini büyüledi

Sabah Ankara / 11.04.2009
PİYANİST ve besteci Fazıl Say, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) eşliğinde Başkentli sanatseverlerle buluştu. CSO Konser Salonu’nda düzenlenen konseri, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’da izledi.

Limak Holding’in katkılarıyla gerçekleşen konserde, orkestrayı Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müzik Direktörü Şef Naci Özgüç yönetti. Konserin ilk bölümünde Fazıl Say, Beethoven’in "3. Piyano Konçertosu"nu yorumladı.

Konserin ikinci kısmı ise CSO’nun seslendirdiği Samuel Barber’ın "Adagio Opus 11" isimli yapıtıyla başladı. Daha sonra ünlü piyanist, George Gershwin’in "Rhapsody in Blue" isimli eseriyle sahne aldı. Başarılı yorumuyla alkışlanan Say, iki kez bis yaptı. Say, ilk sahneye gelişinde George Gershwin’in "Summertime" isimli eserini yorumladı. Sanatçı, daha sonra 9 yaşındaki kızı Kumru Say için geçtiğimiz yıllarda yaptığı besteyle izleyiciyi selamladı. CSO, gelecek hafta "26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali" kapsamında piyanist Hüseyin Sermet’e eşlik edecek.