Basın
Basında Limak
2009
Ergani Çimento’dan ihracat atağı

Ergani Çimento’dan ihracat atağı

Türkiye Doğu / 08.01.2009
Ergani Çimento Fabrikası Müdürü Tuğrul Öztürk, kriz karşısında istikrarlı gidişatlarını sürdürdüklerini belirterek ihracatla ayakta durmaya çalıştıklarını söyledi. Limak Grubu tarafından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) 2006 yılında alınarak her geçen gün hedef büyüten Limak Ergani Çimento Fabrikası Müdürü Tuğrul Öztürk, kriz karşısında istikrarlı gidişatlarını sürdürdüklerini söyledi. Ülke genelinde etkisini gösteren küresel ekonomik kriz nedeniyle birçok işletme kapısına kilit vururken, Limak Grubu çatısı altında faaliyetlerine devam eden Ergani Çimento Fabrikası kriz karşısındaki istikrarlı gidişatını devam ettiriyor.

Fabrika Müdürü Tuğrul Öztürk ve Genel Koordinatör Murat Karadağlı, piyasaları etkisi altına alan finansal kriz sonrası Ergani Çimenlo’nun son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçen yıla göre bu yıl ekonomik kriz ile birlikte üst üste gelen enerji fiyatlarındaki artışa dikkati çeken fabrika müdürü Öztürk, çimento fiyatlarındaki düşüş nedeniyle önceleri iç piyasada geride kaldıklarım ifade etti.

DiŞ PAZARDA TERCiH EDİLİYORUZ
Öztürk, ihracatla ayakta durmaya çalıştıklarım belirterek, "Fabrikayı satın aldığımızdan bir yıl önceki Klinker üretim miktarı 410 bin lon civarındaydı. Limak Ergani Çimento’da yapmış olduğumuz yatırımlar neticesinde her yıl üretim çıtasını yükselttik. 2008 sonundaki hedefimiz ise 745 bin ton Klinker üretimi. Geçen süreçte bölge genelinde kalite olarak en üst seviyede bir duruma geldik. İç pazarda yaşadığımız sıkıntılara rağmen, dış pazarda en çok tercih edilen kuruluşların başında geliyoruz" dedi.