Basın
Basında Limak
2009
Çay partisinde Anadolu rüzgarı

Çay partisinde Anadolu rüzgarı

Hürriyet Ankara / 17.06.2009
Üniversite öğrencilerine burs sağlamak amacıyla Pembe Köşk Bahçesi’nde bir konser, defile ve çay partisi düzenlendi. Elde edilen gelirle 250 öğrenciye burs sağlandı.

LİMAK Şirketler Grubu, İnönü Vakfı ve Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV) tarafından düzenlenen organizasyonla 250 üniversite öğrencisine burs imkanı sağlandı. Organizasyon, Hacettepe Üniversitesi Orkestra Şefi Profesör Erol Erdinç ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Leyla Çolakoğlu’nun konseriyle başladı. Aralarında Adalet Eski Bakanlarından Hikmet Sami Türk ve eşi Fatma Türk, İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker, Mustafa Bilgehan ve eşi Gülsün Bilgehan gibi çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Anadolu Motifleri
Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan, Anadolu motifleriyle işli geleneksel kıyafetlerin yanı sıra gece kıyafetlerinin de tanıtıldığı defile, davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Enstitü çalışanlarınca hazırlanan el emeği göz nuru giysileri Pembe Köşk Bahçesi’nde tanıtan mankenler, izleyenlerden bol bol alkış aldı.