Basın
Basında Limak
2008
Yalova Termal’deki Büyük Oteli Limak yenileyecek

Yalova Termal’deki Büyük Oteli Limak yenileyecek

Hürriyet / 27.04.2008
YALOVA’nın Termal İlçesi’nde Atatürk döneminden kalma Büyük Otel ve Büyük Gazino’nun restorasyon karşılığı kiraya verildiği ihaleyi Fenerbahçe 2’nci Başkanı Nihat Özdemir’in sahibi olduğu Limak İnşaat ve Ticaret Sanayi A.Ş. kazandı. Böylece Özdemir’in şirketi Limak Büyük Otel’i 2032, Büyük Gazino’yu ise 2025 yılına kadar işletmek üzere kiralanmış oldu.

İKİ FİRMA KATILDI: Termal Belediyesi’nde gerçekleştirilen ihaleye Limak İnşaat A.Ş’nin yanı sıra Demirten İnşaat katıldı. Her iki binanın restorasyonunun gerçekleştirilmesinin yanı sıra Termal Belediyesi’ne 1 milyon 50 bin YTL’lik gelir sağlayacak teklifler veren iki firma arasında gerçekleşen açık arttırmayı, 1 milyon 225 bin YTL teklif eden Limak İnşaat kazandı. Termal Belediye Başkanı AKP’li İsmail Atik, "Büyük Otel ve Büyük Gazino’nun işletme hakkı devir ihalesine iki firma restorasyon taahhüdü ve 1 milyon 50 bin YTL teklif vererek girdi. Sözlü arttırmada Demirten’in çekilmesiyle iihale, 1 milyon 225 bin YTL artı KDV teklif veren Limak İnşaat’a kaldı" diye konuştu.

2009 BAŞINDA BİTECEK: Başkan İsmail Atik, "Teslim aldığımız tarihten itibaren 24 ay içinde binaların aslına uygun olarak yapılması gerekiyordu. Dolayısıyla Termal, tarihini taşıyan bu iki binaya, aslına uygun restorasyonu tamamlanmış olarak 2009 başında kavuşacak" dedi. Süheyla GÖZDERELİLER- Kemal BAYRI/YALOVA