Basın
Basında Limak
2008
Senfoni eski yılı uğurladı

Senfoni eski yılı uğurladı

Hürriyet Ankara / 30.12.2008
Şef Tulio Gagliardo Varas’ın yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 20081 konserle uğurladı. Programa, Elmira Veda ve Emil Ivanov solist olarak katıldı. Son bolümde ise gecenin solistleri Elmira Veda ve Emil İvanov sahneye birlikte çıktılar. Yeni yıl şerefine kadeh kaldıran iki sanatçı, Giuseppe Verdinin La Traviata adlı eserini seslendirdiler. Bu arada orkestra üyeleri arasında gezinen Noel Baba’da geceye renk kattı.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), muhteşem bir konserle 2008’e veda etti. Ankaralı müzikseverlerin hınca hınç doldurduğu CSO’nun yenilenen konser salonu, sanat ve eğlencenin beraber yaşandığı keyifli bir geceye tanıklık etti. Yeni Yıl Konseri’nde orkestrayı Arjantinli şef Tulio Gagliardo Varas yönetti. Solist olarak sahne alan Dağıstan doğumlu Rus Soprano Elmira Veda ve İtalyan Tenor Emil İvanov, ayrı ayrı sergiledikleri performansla, salonu dolduran yüzlerce müzikseverden bol bol alkış aldılar.

Yeni yıl konserinin son bölümünde ise CSO’nun bir sürprizi vardı. Orkestranın nefesli enstrüman sanatçıları mini bir konserle geceye renk kattılar. Sanatçıların çaldıkları popüler parçalar, dinleyenlerin beğenisini kazançlı. CSO’nun Yeni Yıl Konseri, Limak Holding sponsorluğunda gerçekleşti. Konser öncesinde CSO Müdürü Çağatay Akyol, katkılarından dolayı Limak Holding Yöneticisi Ebru Özdemir Kışlalı’ya bir teşekkür plaketi sundu.