Basın
Basında Limak
2008
Sabiha Gökçen devredildi, yeni şirket ilk parasını Dağıstanlı uçaktan kazandı

Sabiha Gökçen devredildi, yeni şirket ilk parasını Dağıstanlı uçaktan kazandı

Vatan / 02.05.2008
İşletmesini 20 yıllığına KDV dahil 2 milyar 279 milyon euroya alan Limak-GMR-MAHB ortak girişim grubunun kurduğu İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş (İSG), İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı?nı dün Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri?nden (HEAŞ) saat 24.00 itibarıyla devraldı.

İSG, mevcut terminallerin yanı sıra yer hizmetlerinin işletilmesi, kargo operasyonları ve uçak yakıt ikmal operasyonlarını da 20 yıl süre ile gerçekleştirecek. 2010 yılında devreye alınacak 10 milyon yolcu kapasiteli, toplam 320 bin metrekare kapalı alana sahip yeni dış hatlar terminali ve ekleri asgari 250 milyon euroya mal olacak. Devirle birlikte bini aşkın HEAŞ çalışanı da İSG bünyesine geçti. Devir teslim gerçekleştikten sonra Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı?na ilk inen uçak Dağıstanlı oldu. Böylece yeni kurulan İGS, ilk parasını bu uçaktan kazanmış oldu.

İSG Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş. CEO?su Yetik Mert, ?İstanbul Sabiha Gökçen konforlu, süratli ve yolcu odaklı bir havalimanı. Varolan tesisleri kaliteli ve profesyonel insan kaynakları ile destekleyerek büyütüp geliştireceğiz? dedi.