İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2008
CSO konserleri

CSO konserleri

Radikal / 03.11.2008
Cumhuriyet’in simge klasik müzik kurumu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), tarihi bir sezon yaşıyor. Yıllardır eskimiş salonda konser veren, yeni enstrüman almakta bile güçlük çeken CSO’nun salonu bilindiği gibi Doğuş Grubu tarafından 10 milyon dolarlık yatırımla yenilenmiş, sezona son derece iyi durumda başlamıştı. Bununla da yetinmeyen CSO, Limak Şirketler Grubu’nun desteğini arkasına alarak sezon boyunca klasik müziğin dünya çapındaki isimlerini solist olarak Ankara’da ağırlayacak.

CSO’nun bu sezonki ilk yıldız konuğu Schlomo Mintz olacak. CSO’yu ünlü şef Antonio Pirolli yöneteceği 4-5 Aralık tarihlerindeki konserde Felix Mendelssohn Bartholdy’nin Fingal Mağaraları uvertürü, Keman Konçertosu ile Ottorino Respighi’nin Roma Çeşmeleri ve Roma Çamları eserleri yorumlanacak. Mintz, kusursuz müzisyenliği, biçemsel çokyönlülüğü ve hâkim tekniğiyle günümüzün en önde gelen keman sanatçılarından biri. 11 yaşındayken ilk konçertosunu sahneleyen 18 yaşında sanatsal çalışmalarına koro şefliğini de ekleyen Mintz aynı zamanda dünya çapında ün orkestraları yönetmiş, şu sıralar Zagrep’te görev yapan bir orkestra şefi.

CSO, nisan ayına kadar Natalia Gutman (viyolonsel), Elmira Veda (soprano), Emil Ivanov (tenor), Fazıl Say (piyano) ve Patricia Kopatchinskaja (keman) gibi dünya çapında isimleri konuk edecek.
X