Basın
Basında Limak
2008
’Girişimciler doğduğu yere sahip çıkıp, yatırım yapsın’

’Girişimciler doğduğu yere sahip çıkıp, yatırım yapsın’

Takvim / 09.08.2008
Limak’ın Bitlis’teki çimento fabrikasını açan Başbakan Erdoğan, ’Taş üstüne taş koyanın başımızın üstünde yeri var’ dedi.

Limak Holding tarafından Bitlis’in ilk ve tek sanayi yatırımı olan çimento fabrikasının açılışı Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Erdoğan açılışta, "Bu ülkede taş üstüne taş koyanın başımızın üstünde yeri var. Girişimcilerimiz doğup büyüdükleri yere sahip çıkmalı. Devlet artık yatırımdan çekiliyor. Bazı yakıştırmalar yapıldı ama biz artık vizyon çizen, denetleyen, ufuk veren konumunda olacağız" dedi.

’VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU’

Limak Yönetim Kurulu Başkanı ve Fenerbahçe As Başkanı Nihat Özdemir’in Bitlis’te açtığı çimento fabrikası; bakanlar, siyasetçiler, işadamları ve Fenerbahçe yöneticilerini buluşturdu. Açılış kurdelasını Nihat Özdemir ve Aziz Yıldırım ile birlikte kesen Başbakan Erdoğan, "Bugün üç 8 bir arada. Günlerden 8’inci gün, aylardan 8’inci ay, yıl 2008. Güzel bir tesadüf var. Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 92’nci yıldönümünde Nihat Bey verdiği sözü yerine getirdi" diye konuştu.

SÜRE PAZARLIĞI

Fabrikanın ek tesislerini 15 ayda bitirme sözü veren Nihat Özdemir ile süre pazarlığı da yapan Erdoğan, "Ek tesislerin daha kısa sürede bitirmesini umut ediyorum" dedi. Özdemir de, şunları kaydetti: "Sayın Başbakan beni Bitlis’te yatırım için teşvik etti. Bu tesisin açılmasında en büyük pay sayın Başbakan’a aittir."