Basın
Basında Limak
2007
Film Festivalinde ödüller dağıtıldı

Film Festivalinde ödüller dağıtıldı

Hürriyet Ankara Fırat Tur / 13.04.2007
 Limak 18. Uluslararası Ankara Film Festivali, başladı. Yeşilçam’ın ünlü isimlerinin katıldığı açılışta, sinemada 50. yılını dolduran Fatma Girik’e onur ödülü verildi.

ANKARA Uluslararası Film Festivali’nin 18.’si, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. Limak’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen açılış, ünlüler geçidine sahne oldu. Elif Dağdeviren ve Tamer Karadağlı’nın sunuculuk yaptığı geceye, Kadir İnanır, Fatma Girik, Mustafa Alabora, Rutkay Aziz, Suna Keskin, Aytaç Arman, Toprak Sergen, Şemsi İnkaya ve Mehmet Çebiç’in da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı katıldı. Festivalin yurt dışından gelen konuğu ise 2006 yılında "Bir Batı Şeria Hikayesi" adlı filmiyle en iyi kısa film oskarının sahibi olan yönetmen Ari Sandel oldu.

SIRA İZLEYİCİDE
Festival Başkanı Prof. Dr. Oğuz Onaran, yaptığı açılış konuşmasında, 18 yılı geride bırakan festivalde birçok kişinin emeği ve alın teri olduğunu belirtti. Festival düzenlemenin çok zor bir iş olduğuna değinen Onaran, "Şimdi sıra izleyicide; salonlar ne kadar çok dolarsa biz de o kadar mutlu oluruz" dedi. 22 Nisan’a kadar sürecek Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali boyunca 249 film sinemaseverlerle buluşacak.