İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2006
FB bayrağını Kabil’e dikti

FB bayrağını Kabil’e dikti

Vatan / 29.04.2006
Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in oğlu Batuhan Özdemir, Afganistan’da 45 milyon dolarlık projeye imza attı. Risk alarak büyüyen Özdemir’in Kabil’deki en büyük eğlencesi Fenerbahçe

Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in oğlu Batuhan Özdemir, 2004 yılında gittiği Afganistan’da bugüne kadar toplam 45 milyon dolarlık projeye imza attı. Özdemir, "Şimdi ikinci faz ihaleleleri bekliyoruz" diyor.

İşe devam edeceğiz

Afganistan’da görev yapan sürpriz bir isim daha var. Fenerbahçe Kulübü 2. Başkam ve Limak’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in oğlu Batuhan Özdemir. İnşaat Mühendisi olan Batuhan Özdemir, 1976 doğumlu. 2004 yılında gittiği Afganistan’da bugüne kadar Limak olarak Afganistan’ta biri 30 milyon dolar, diğeri de 15 milyon dolarlık iki projeye imza attıklarını söylüyor. Bu iki projede toplam Türkler ve Afganlar’dan toplam 1300 kişiye istihdam yarattıklarını belirten Özdemir, "Söz konusu projeler, deyim yerindeyse Generel Dostum’un memleketiydi. Hem bölgede Özbekler yoğun olduğu hem de yerli halka ciddi bir istihdam yarattığımız için, bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadık" diye konuşuyor.ııBatuhan Özdemir’in deyişiyle, Afganistan kolay bir pazar değil. Güvenlik, ulaşım ve sağlık konusunda ciddi sıkıntılar var. "Bunlara rağmen çalışıyor ve istihdam yaratıyoruz. Bu kolay bir iş değil, çünkü risk alıyoruz" diyor. Şimdi iki projeyi de tamamladıkları için, şantiyelerini kapatmışlar, yeni ihaleleri bekliyorlar. Özdemir, "İhalelere girerken bizim için önemli önceliklerden biri de güvenlik. Güvenlik probleminin olmadığı Kuzey Bölgesi’ni seçtik. Bu nedenle tercihimiz yine Kuzey bölgesindeki ihaleler olacak" diye konuşuyor. Batuhan Özdemir’in Afganistan’daki en büyük eğlencesi ise Fenerbahçe. Hiçbir maçı kaçırmadığını söyleyen Özdemir, "Uzaktayım ama Fenerbahçe hep kalbimde" diyor.
X