İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2006
Büyükelçi gidiyor manken kızı kalıyor

Büyükelçi gidiyor manken kızı kalıyor

Hürriyet / 04.06.2006
Türkiye’deki görev süresi sona eren Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Christian Hoppe ülkesine dönüyor. Ancak Ankara Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi olan manken kızı Liza, Türkiye’de kalacak. Liza, erkek arkadaşı Cenk Koçak ile ilk kez babasının veda yemeğinde görüntülendi.

Danimarka Büyükelçisi Christian Hoppe ve Yelena Lykova’nın veda yemeği Ambassadore Otel’de yapıldı. Aralarında büyükelçilerin ve Ankara’daki yakın dostlarının da bulunduğu seçkin bir davetli topluluğunun taıldığı yemekte en çok dikkat çeken isim, Hoppe’nin manken kızı Liza ve Türk sevgilisi Cenk Koçak oldu. İlk kez objektiflere poz veren Hoppe ve Koçak, yaklaşık iki yıldır birlikte olduklarının söylediler. Liza Hoppe ve Cenk Koçak, birlikte çok fazla görümmeyi istemediklerini belirtiler. Ailesinin Türkiye’deki görev süresinin sona erdiği ve yakında Danimarka’ya döneceklerini belirten Lizza Hoppe, “Ben Ankara’da kalacağım ve üniversitedeki eğitimimi tamamlayacağım” dedi. Hoppe, “Bir Türk’le evlenir misin” sorusuna “Olabilir, tabii ki” diye cevap verdi.

Büyükelçi Christian Hoppe’nin veda yemeğine katılanlar arasında Ankara’daki yakın dostları Lübnan Büyükelçisi George Siam, Hindistan Sefiresi Chitra Narayanan, Maria Berent ve Fenerbahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir’in kızı Ebru Özdemir de vardı.
X