İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basın Bültenleri
2013
Dünya Bilardo Şampiyonası’nın Türkiye elemeleri Limak Limra Hotel&Resort’ta gerçekleştirildi

Dünya Bilardo Şampiyonası’nın Türkiye elemeleri Limak Limra Hotel&Resort’ta gerçekleştirildi

Dünya Bilardo Birliği tarafından düzenlenen 2013 Dünya Bilardo Şampiyonası’nın Türkiye elemeleri 11 – 19 Şubat 2013 tarihlerinde Antalya Limak Limra Hotel & Resort’ta gerçekleştirildi. Türkiye Bilardo Federasyonu’nun katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliğe yoğun ilgi görüldü. Limak Limra Hotel & Resort, otelde konaklayan 600 Türk sporcunun yanı sıra 20 ülkeden sporcuların ve izleyicilerin de odağı haline geldi.
Dünya Bilardo Birliği’nin Türkiye Bilardo Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlediği 2013 Dünya Bilardo Şampiyonası’nın Türkiye ayağındaki 1. etap müsabakaları ve 3 Bant Dünya Kupası mücadeleleri Limak Limra Hotel & Resort’ta gerçekleştirildi.

3 Bant Disiplini Büyükler kategorisinde 11 Şubat tarihinde başlayan müsabakalar eş zamanlı olarak Dünya Kupası müsabakalarına da ev sahipliği yaptı. Pool disiplininde yüksek katılımla gerçekleşen erkekler ve bayanlar kategorisi maçları 14-17 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilirken, gençler ve bayanlar kategorilerindeki maçlar ise 17-19 Şubat tarihleri arasında düzenlendi.

Bilardo sevenler, Dünya Kupası’nın Antalya ayağında mücadele veren dünyaca ünlü isimleri izleme imkanı buldu. Dünya kupası müsabakalarında PPPQ turuna yükselecek 21 sporcunun belirlendiği 2 ayrı turda 105 Türk sporcu mücadele etti.
X