İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sektörler
Turizm

Turizm

Limak, turizm sektörüne 1995 yılında Limak Arcadia ile giriş yaptı. Faaliyette bulunduğu her sektörde öncü ve lider olma ilkesinden hareketle yatırımlarını sürdüren Limak; 1998 yılında Antalya Kemer’de Limak Limra ve 2002 yılında Antalya Belek’te Limak Atlantis Hotel’i hizmete açtı.

2000 yılında Limak International Hotels & Resort markası oluşturularak, “Warm Hospitality & Excellent Service” sloganı ile Sıcak Türk Misafirperverliği ve Mükemmel Hizmet anlayışı marka vaadi olarak tescil ettirildi.

2006 yılında Limak Ambassadore ile şehir otelciliğine adım atıldı, aynı yıl Antalya Lara’da, Limak Lara ülke turizmine kazandırıldı. 2010 yılında Türkiye’nin ilk termal butik oteli Limak Yalova Termal hizmete açıldı. Limak Eurasia Hotel ise 2011 yılında İstanbul Kavacık’ta hizmete girdi.

Tesislerde yıl boyu hizmet verilmekte ve yüzde 80’i aşan doluluk oranları istikrarlı bir şekilde sürdürülmektedir. Limak Turizm, yerli konuklarının yanı sıra her yıl dünyanın 40’a yakın ülkesinden gelen misafirleri ağırlamaktadır.

Kıbrıs’ta 2018 yılında faaliyete geçen yeni oteli Limak Cyprus Deluxe Hotel ile birlikte otel sayısını 8’e çıkarırken, 6000’in üzerinde yatak kapasitesine ulaştı. Limak Cyprus Deluxe, aynı zamanda grubun ilk yurt dışı yatırımı olma özelliğini de taşımaktadır. Limak Turizm yatırımlarına Makedonya Üsküp’te 2021 yılı Mart ayında misafirlerini ağırlamaya başlayacağı şehir içi otel projesi ile devam etmektedir.

Uluslararası zincir olma hedefiyle ilerleyen Limak Turizm, çeşitli coğrafyalarda otel yatırımları için çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer otel zincirlerinden farklı olarak otellerinin “a’dan z’ye” kurulması, inşaatı ve işletmesini tamamen bünyesinde gerçekleştirirken, inşaattan gelen tecrübesi ile yatırım ve maliyet alanlarında yüksek tasarruf sağlamaktadır.

Tedarik zincirinde oluşturulan sistem, ölçek ekonomisinden etkin bir şekilde yararlanma olanağı yaratmaktadır. Limak Turizm, yeni otellerinin kadrolarını da kendisi eğiterek, hizmet kalitesinde standardı sağlamakta ve insan kaynağını sürekli geliştirmektedir.

Alternatif turizmin en önemli segmentlerinden biri olan spor turizmiyle de fark yaratılmakta, futbolun yanı sıra birçok farklı spor müsabakalarında gruplar ağırlanmaktadır. Antalya’ya her yıl yurt içi ve yurt dışından birçok futbol takımı kamp yapmak üzere gelmektedir.

Limak Turizm sosyal sorumluluk bilinciyle faaliyetlerini sürdürmekte ve Antalya’da bulunan Limra Hotel, Arcadia Sport Resort, Atlantis Deluxe ve Lara Deluxe Otelleri adına 2011 yılından beri ağaç dikme organizasyonu düzenlenmektedir. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tahsis ettiği, Antalya’nın Serik ilçesindeki 100 dönümlük araziye her yıl otellerine gelen misafirleri için ağaç diken Limak Turizm, hatıra ormanına 10 bin adetten fazla kara servi ve fıstık çamını daha eklemiştir. 2020 yılında yaşanan pandemi nedeniyle ağaç dikme organizasyonu gerçekleştirilememiştir. Antalya dışında, Limak Turizm’in İstanbul Kavacık’taki oteli Limak Eurasia Luxury Hotel’in açılışında davetlilere söz verilen 500 ağaç da törenle dikilmiştir. Hatıra Ormanı Projesi’nde 10 yılda 100 bin ağaç dikilmesi hedeflenmektedir.

Limak Turizm, Anadolu topraklarından çıkmış önemli isimleri özellikle yurt dışından gelen misafirlerine tanıtmak üzere “Başucu Kitapları” projesini yürütmektedir. Proje kapsamında odalarda Mevlana, Karagöz-Hacivat ve Dede Korkut hikâyeleri kitapçıklar halinde bulunmaktadır. Ayrıca misafirlere Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’undan da mesajların yer aldığı kitapçıklar hediye edilmektedir.

2020 yılında, dünyada bir ilk olarak Garanti BBVA tarafından hayata geçirilen, şirketlerde kadın ve erkek eşitliğine dayalı “Cinsiyet Eşitliği Kredisi (Gender Loan)” yapısının ikinci anlaşması, Limak Grubu bünyesinde faaliyet gösteren dört turizm firmasıyla imzalandı.

Her sene olduğu gibi, 2020 yılında aldığı ödüllerle başarılarını taçlandıran Limak Turizm, 2021 yılını sürdürülebilir büyümesini devam ettireceği ve uluslararası bir otel zinciri olma hedefine daha da yaklaşacağı bir yıl olarak değerlendirmeyi hedeflemektedir.

www.limakhotels.com

https://blog.limakhotels.com/tr/

X