İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sosyal Yatırımlar
Limak Vakfı
TEA Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı

TEA Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı

Limak Enerji tarafından 2017 yılında başlatılan Türkiye’nin Enerji Akademisi (TEA), sektörel gelişmeler, güncel teknolojiler, yaygınlaşan yenilikçi iş modelleri ve dijital dönüşüm yaklaşımları dikkate alınarak yeniden tasarlandı ve “TEA Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı” 2018 yılında hayata geçirildi.

Türkiye’de enerji sektörüne odaklanan en kapsamlı girişimcilik hızlandırma programı olma özelliğini taşıyan; girişimci adayları ve girişimcilere yenilikçi iş fikirlerini, iş modellerini ya da teknolojilerini geliştirebilmeleri ve projelerini başarıyla hayata geçirebilmeleri için fırsat sunan programa ilk dönem 100 enerji girişimi başvuru yaptı.

Başvurular içerisinde ön değerlendirme ve elemelerin ardından projelerini sunan 31 girişimden 10’u programa dahil oldu. Türkiye’nin farklı şehirlerinden seçilen 10 girişim için mevcut durum tespiti ve ihtiyaç analizi çalışması yapılarak, takımların ihtiyaçlarına özel uygulamalı eğitim ve mentorluk programları oluşturuldu.

2019 yılı boyunca devam eden hızlandırma kampı ve mentorluk süreci boyunca girişimler; 75 saat uygulamalı eğitim alırken, 120 saat mentorluk seansı gerçekleştirildi. Her bir girişim, Limak Enerji yöneticileri ile eşleştirilerek sektörel ve iş fonksiyonları bazında mentorluk seanslarına devam ederken, program boyunca iş geliştirme mentorluğu ve dikey alanlarda mentorluk desteği de sağlandı. Programa dahil olan girişimler pilot uygulamalarını Limak Enerji sahalarında gerçekleştirirken, iş birliği fırsatı da elde ettiler.

Demo Günü etkinliği 10 başarılı girişimin sunumlarıyla 17 Aralık 2019’da gerçekleştirildi. Girişimciler bu etkinlikte yatırımcılara, melek yatırımcılara ve ekosistemden katılımcılara projelerini tanıtma fırsatı buldular.

2020 yılı boyunca programa dahil olan girişimlerle mentorluk süreci ve iş birliği devam ettirildi. Projelerini her geçen gün gerek yurt içinde gerekse yurt dışında geliştiren girişimlerin kazandıkları ödüllerin yanında yeni iş birliklerine yönelik paylaşımları, sinerjinin artarak devam etmesini sağladı.

 

www.turkiyeninenerjiakademisi.com

 
X