İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sektörler
Çimento
Hazır Beton Tesisleri

Hazır Beton Tesisleri

Limak Beton, kendi bünyesinde işletmekte olduğu Yenibosna, Güvercinlik, Ahlatlıbel, Gölbaşı, Akyurt, Temelli, Polatlı, Yahşihan, Kılıçlar, Onikişubat ve Fildişi (Afrika) Tesisleri ile birlikte muhtelif lokasyonlarda franchising modeli ile işletilmekte olanlar da dahil toplam 28 tesisten oluşan bir santral ağına sahiptir. Mevcut santrallerin yanı sıra, zor ve uzmanlık gerektiren inşaat projelerine gerek franchising modeli ile gerekse Limak tarafından işletilen mobil santraller ile sektördeki konumunu daha da güçlendirme hedefini sürdürmektedir.

2013 yılından itibaren sektörde ilk defa uygulanmaya başlanan franchising sistemine, bünyesindeki bazı santralleri de dahil eden Limak Beton’un satış hacmi, 2020 yıl sonu itibarıyla 2,1 milyon metreküp seviyesinde gerçekleşti. Limak beton, dinamik yapısı ile müşteri beklentileri doğrultusunda, sahip olduğu deneyim ve hızlı çözüm uygulamalarının sonucu olarak, 2020 yılında bünyesine 3 adet yeni beton santrali dahil ederken; 2021 yılında da bu faaliyetleri artırarak sürdürmeyi hedeflemektedir.

Güvercinlik Hazır Beton Santrali’nin, atık yönetim planı çerçevesinde oluşan beton atıkları Limak Anka Çimento fabrikasında alternatif hammadde olarak kullanılarak çevre ve döngüsel ekonomiye katkı sağlandı.

Çevre mevzuatına uygun olarak ve belirlenen periyotlarda ilgili İl Çevre Müdürlüklerinden çevre izinleri güncellendi. Tüm hazır beton santrallerinde sıfır iş kazası ve meslek hastalığı hedefi 2021 yılı için de yinelendi.

Limak bünyesindeki tüm tesisler, Kalite Güvence Sistemi, Kalite ve Çevre Kurulu ile Ulusal G belgeleri yükümlülük çalışmalarını başarı ile kesintisiz olarak sürdürmektedir. Kaliteden ve standartlardan taviz vermeden istatistiki değerlendirmeler ile müşteri odaklı bir yapıya sahiptir.

Hazır Beton Ar-Ge çalışmaları, Türkiye Akreditasyon kurumu tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiş İstanbul, Ankara ve Şanlıurfa olmak üzere toplam üç laboratuvarda faaliyet göstermektedir.

2020 yılında, özellikle ürün geliştirme alanında Limak Çimento fabrikaları ile iş birliği yapılarak, yurt içi ve yurt dışı müşterilere uygun teknik destek verilmeye devam edildi.
X