İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Duyurular
Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminali’nin Temeli Atıldı

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminali’nin Temeli Atıldı

Limak İnşaat tarafından 2016 yılında sözleşmesi imzalanan Kuveyt Uluslararası Havalimanı yeni terminal binasının temeli, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Kuveyt Emiri Sayın Şeyh Sabah Al–Ahmad Al-Jaber Al-Sabah’ın katıldığı törenle atıldı.

Törene Kuveyt Veliaht Prensi, Kuveyt Başbakanı, iki ülkeden çok sayıda bakan, büyükelçiler, Kuveytli ve Türk işadamları, bürokratlar ve basın mensupları katıldı.

Yaklaşık 4,5 milyar dolar teklif ile alınan Kuveyt Uluslararası Havalimanı yeni terminal inşaatı işi, Türk müteahhitlik sektörünün, yurt dışında tek pakette kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın en modern ve teknolojik yapılarından biri olacak bu havalimanının, sözleşmede tanınan 6 yıl yerine 4 yıl gibi daha kısa bir sürede, zamanından çok daha önce tamamlanması hedefleniyor.

Öte yandan Limak Vakfı öncülüğünde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile Türkiye’de yürütttümüz Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’ni Kuveyt’te hayata geçirmek üzere Kuveyt Üniversitesi ile protokol de ziyaret sırasında imzalandı.

X