İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Duyurular
Atlantic Council in Turkey ve Limak İş Birliğinde Hazırlanan Rapor Brüksel’de Tanıtıldı

Atlantic Council in Turkey ve Limak İş Birliğinde Hazırlanan Rapor Brüksel’de Tanıtıldı

Şirketimizin desteğiyle, Atlantic Council in Turkey tarafından hazırlanan ve Suriye vatandaşlarının Türkiye’deki durumunu değerlendiren raporun tanıtımı, New York ve İstanbul’un ardından Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda gerçekleştirildi.

AP Milletvekili Anna Maria Corazza Bildt’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen yuvarlak masa toplantısında Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdür Yardımcısı Simone Mordue, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ve Atlantic Council in Turkey Direktörü Defne Aslan Sadıklar birer konuşma gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Ebru Özdemir, mülteci meselesinin geçici bir durum  olmadığını  söyledi ve “Bu durum kontrol edilebilen bir insani kriz değil, Türkiye’ye, bölgeye hatta daha geniş perspektifte küresel düzene dönük uzun soluklu kalkınma sonuçları ortaya çıkartacak bir konudur” dedi. Türkiye’deki Suriye vatandaşlarının, özellikle sınır bölgesindeki şehirlerde yerel kalkınmanın önemli bir unsuru haline geldiğini  ifade eden Özdemir, mülteciler konusunda özel sektörün önemli bir role sahip olduğunu da sözlerine ekledi.
X