İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sosyal Yatırımlar
Limak Vakfı
Limak Filarmoni Orkestrası

Limak Filarmoni Orkestrası

Limak Vakfı tarafından, 2017’de kurulan, genel sanat yönetmenliğini dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’ın yaptığı Limak Filarmoni Orkestrası’nın, Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Rengim Gökmen yönetimindeki ilk performansında, Zeki Müren’in zamansız şarkılarına yer verildi. Limak Filarmoni Orkestrası, Türk müziğini çok sesli yorumlayarak, geniş kitleleri çok sesli müzikle buluşturmayı amaçlıyor.

Orkestra, Ankara ve İstanbul’da verdiği konserlerin ardından çıktığı Türkiye turnesi kapsamında, 8 farklı ilde Zeki Müren’in en sevilen şarkılarını farklı bir yorumla izleyicilerle buluşturdu.

Bir yıl içinde Türkiye’nin dört bir yanında 20.000 sanatseverle buluşan Limak Filarmoni Orkestrası’nın “Şimdi Uzaklardasın”, “Elbet Bir Gün Buluşacağız”, “Veda Busesi”, “Senede Bir Gün” gibi unutulmaz eserlerin yer aldığı “Zeki Müren Şarkıları” albümü, 2018 yılında tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerdeki yerini aldı.

Limak Filarmoni Orkestrası Covid-19 pandemisi nedeniyle sanatseverlerle fiziki ortamlarda buluşmanın mümkün olmadığı 2020 yılında, ağırlıklı olarak dijital projeler gerçekleştirdi. Özel gün kutlamaları için online olarak bir araya gelen orkestra, aynı zamanda solo ve quartet performanslar da sergiliyor. Bunun yanı sıra 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Zeki Müren Şarkıları Konserleri’ni içeren turne yolculuğu belgesel çalışmasına da ağırlık verildi. Bu çalışmaların 2021 yılı içi içerisinde neticelenmesi ve böylece kıymetli bir sanat mirası oluşturulması hedefleniyor.
X