İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sosyal Yatırımlar
Limak Vakfı
Evin Küçük Mühendisleri

Evin Küçük Mühendisleri

Mühendisliği okul öncesi dönemdeki çocuklara sevdirebilmek, özel olarak tasarlanan oyunlarla mühendisliğin hayatın her alanında var olduğunu, aileler ve okul öncesi çocuklarına anlatabilmek için “Evin Küçük Mühendisleri” projesi başlatıldı.

2018 yılında, Gaziantep’te pilot uygulaması gerçekleşen projede, öğretmen eğitim seminerleri, sınıf uygulamaları ve veli bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Okullarda uygulanan eğitimler ve farkındalık çalışmaları sonrasında, “Evin Küçük Mühendisleri” kitabı referans alınarak çocuklar ve aileleri tarafından tamamlanan projeler, düzenlenen “Mühendislik Günleri Panayırı” ile anaokullarında sergilendi.

2019 yılında, Cumhurbaşkanlığı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde gerçekleştirilen “Eğitici Eğitimi”nin ardından, “Mühendislik Günleri Panayırı” ile proje uygulaması tamamlandı.

2020 yılında, proje dijital mecralar üzerinden yürütüldü. Bu kapsamda, mühendisliği merkezine alan, çocuklar ve ebeveynlerinin birlikte gerçekleştirmelerine olanak sağlayan çeşitli deneyler ve etkileşimli oyunlar paylaşılarak, yarışmalar ve etkinliklerle farkındalık çalışmaları devam etti.

X